Ahmet İzgören-Erciyes Üniversitesi

24 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Ahmet Şerif İzgören’in videolarını bir çoğunuz paylaşım sitelerin de görmüşsünüzdür. Anlattıkları ve hikayeleri ile gençlerin dikkatini çekmeyi başaran İzgören 23.03.2011 tarihinde  tarafından Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde ağırlandı. Söyleşiye yoğun talep olması üzerine, bir kısım öğrenciyi de sahnede ağırlayan İzgören yine anlattıkları ile öğrencileri etkiledi diye düşünüyorum. Çünkü hiç bir üniversite öğrencisi bir saat boyunca bir söyleşiyi ayakta ve tıkış tıkış izleyip, devamını istemez. Bu arada şunu da farketmiş olduk Erciyes Üniversitesinin mutlaka daha büyük bir konferans salonuna ihtiyacı var.

Bir çok yerde Kişisel Gelişim Uzmanı olarak adı geçen İzgören söyleşisinde bu durumdan şikayetçi olduğunu belirterek, kişisel gelişimin yabancı ülkelerin uydurduğu hırs ve para düşkünlüğü ile kaplı bir kuyu olduğunu ve düşülmemesi gerektiğini; ülkece  kişisel gelişim değil de toplumca gelişim diye bir yargının oluşması gerektiğini savundu. Başkalarının yaşadıkları ile yada yaptıkları ile yaşayarak yada zamanında hareket etme kabiliyetini kaybederek sürekli sisteme isyan etmek yerine her bireyin kendi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Bir saatlik söyleşi İzgören’in bize göre eğlenceli ama kendince vahim olan hayat tecrübeleri ile ve plaket töreni ile sona erdi. Bir saatlik söyleşiden kimler ne aldı, ne kazandı bilinmez ama İzgören’e göre o kadar kişi arasında bir kişiyi bile kazanmak ona göre kar sayılırdı diye düşünüyorum.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları