Aile İmamlığı Uygulaması Başlıyor

20 Ocak 2013 by Nursemin ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Toplum tarafından  olarak yanlış bilinen bir durum var ki o da imamların yalnızca namaz kıldırdıkları.Aslında bunun aksine imamların, Kur’an kursu hocalarının, müezzinlerin tek görevi bilinenle sınırlı değil.

İşte bu durumu ispatlamak için  Yozgat Akdağmadeni İlçe Müftülüğü tarafından bir proje  başlatıldı. Akdağmadeni müftüsü Latifoğlu, projeyle ilgili konuşmasında;

 “İmam demek sadece camiye gidip cemaate namaz kıldırmak ya da ezan okumak değil vatandaşların dini yönden eksiklerini tamamlamak da bizim görevimiz. Bütün imamların, müezzinlerin mahalledeki evleri tek tek ziyaret edecek. Bir program dahilinde Akdağmadeni’nde ne kadar aile varsa hepsini teker teker ziyaret edeceğiz. O insanlarla konuşup görüşeceğiz. İnsanlarımızın bize gelmesi değil, bizim gitmemiz lazım. Onların gelmesini beklemeyeceğiz.

diye bahsetti.

Projeye göre din görevlileri olan bayan ve erkek hocalar kendi bölgelerindeki evleri ziyaret edecek vatandaşlara dini konularında takıldıkları kısımlarda yardımcı olup, vatandaşların  sorularını yanıtlayacaklar.

 

 

Yazar Hakkında

Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü öğrencisi.
Nursemin ÖKSÜZ
Nursemin ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları