Android Piyasası Kızışıyor

8 Kasım 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

HTC firması android dünyasında diğer rakiplerine göre daha sağlam bir ilerleyiş içerisinde. Çünkü geçmişten gelen deneyimleri ile gerçekten güzel özelliklerde ve sağlamlıkta telefonlar üretiyorlar. Fiyat aralıkları genelde yukarılarda olan HTC marka android telefonların, bazı noktalarda rakiplerine fark attığını zaten biliyorduk. Ama yeni çıkartacağı android telefonu ile piyasayı iyice kızdıracak gibi gözüküyor.

4 çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci ile akıllı telefon piyasasına çıkacak olan telefon, piyasada ilk olma özelliğini taşıyacak. Her biri 1.5 Mhz olan dört adet Nvidia Tegra 3 işlemci ile kullanıcıların hız konusunda ki tüm endişelerini ortadan kaldıracak olan ; 1 GB lık ram ve 32 GB dahili hafızası ile gelecek vadeden bir akıllı telefon.

4.7 inç lik ekranı ile 1280×720 piksel çözünürlük sunan HTC EDGE, sanki bir laptop çözünürlüğündeymiş gibi multimedya konusunda da iddialı. Bunun yanında f/2,2 odak mesafesinde 8 MP lik kamerası ile kaliteli fotoğraflar ve 1020p video çekmek  mümkün olacak.

HTC Edge

Bağlantı özellikleri teknik olarak yine üst noktada olan HTC EDGE; Bluetooth 4.0 desteği bekleniyor. İşletim sistemi hakkında çok net bir bilgi olmazken; ihtimalle Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile gelmesi umuluyor.

Yakın zamanda çıkması beklenilen bu akıllı telefon bize gösteriyor ki yakında bilgisayarların demode olacağının bir ispatı. Donanımların giderek küçültülmesi artık akıllı telefonları bilgisayarın daha önünde tutmaya başladı ki, bu gidişle de diğer firmalar neler yapar hep beraber göreceğiz.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • piyasadaki en iyi akıllı telefon (43)
  • piyasanın en iyi telefonu (11)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları