Apple ile Samsung Kapışması

26 Temmuz 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Iphone nu herhalde bilmeyeniniz yoktur. Lakin  ü bilmeyenler olabilir. Hali ile 3 serisinin bir sonraki sınıfı olan bir çok özelliği ile daha piyasaya çıkmadan aylar önce bir çok kullanıcı tarafından satışı beklenen bir cihaz oldu. Özellik olarakta gerçekten insanız celbeden ile alakalı sıkınıtı yüzünden resmen bir prestij kaybı yaşamakta.

Dış kaplamasından dolayı kullanıcılar telefonu ellerinde tuttuklarında hattın gelen çağrılara yada yapılan çağrılara cevap vermediği açıklanmış. Lakin bu durumda bile telefonun çekim gücü sinyal simgesi tam olarak gözükmekte. Bu hatayı iphone şirketi ufak bir yazılım ile düzelteceklerini bildirmişler.

Lakin sorun bu değil. Iphone apple bu hatalarını hat sağlayıcıların suçu olarak göre dursun, iphone 4 dün bu şekilde bir yara alması piyasada ki diğer rakiplerinide harekete geçirdi. yeni tanıttığı akıllı telefon statüsünde ki serisi telefonu için hazırlamış olduğu reklam çalışmasında resmen iphone ile inceden alay etmiş durumda.

İşte reklam kampanyasın da kullanılan resim bu. Ne var bunda diyebilirsiniz ilk bakışta. Telefonun üzerinde hello yazısı dikkatinizi çekmiştir. Lakin heLLo daki çift “L” harfi yerine bir operatör çekim simgesi eklenmiş. Iphone 4 şebeke çekimi ile alakalı sıkıntısına inceden de olsa bir alay muhabbeti yapan samsung bakalım yeni model telefonu galaxy s ile piyasada ne kadar kalabilecek.

Teknoloji dünyasın da artık ince ve sinsi oyunlar ile bir birini takip etmekte. Siz siz olun bu elektronik dünyada düşmeyin yoksa üzerinizde işlem yapan çok olur.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • ayfon 4 (20)
  • ayfon 4 özellikleri (11)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları