Bağlantısız Mühendislik

15 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Lise yıllarında okuduğum okul o kadar da kıyı köşe bir okul değildi. Bu sebeple bir çok imkanı vardı, bir çok okula göre. Mesela bilgisayar sınıflarına sadece derste girebilmemize her daim kızmıştım. Normal fizik yada kimya laboratuvarın girip de deney yapamıyorduk.

Neyse lise bitti üniversiteye geldik ki bakıyorum çokta fazla bir değişiklik yok hala. Bilgisayar laboratuvarlarına ders harici giremiyoruz, üst sınıfların parsellediği yerler sanki onlarınmış gibi biz sadece bakıyoruz… Yani üniversitenin imkanlarını kullanamadan sadece sabah git akşam gel mantalitesi ile üniversite okuyoruz.

Belki ağır olacak ama ben bu durumu şöyle yorumluyorum; Üniversiteye gelen öğrenci sayesinde, kantinci kazanıyor, öğretmen kazanıyor, hademe kazanıyor, üniversite kazanıyor da neden öğrenci bu kadar olayın dışında kalıyor. Sömürülmek niye? Madem öyle bende okulun tüm imkanlarından faydalanmak istiyorum. Arkadaşlarımla proje yapacağım, istediğim an laboratuvarı kullanabilmek istiyorum mesala. Ama durum öylesine garip ki; bilgisayar mühendisliği bölümünde bilgisayarımla internete bile bağlanmak konusunda sıkıntı çekiyorum.

Kimileri diyecek ki okulunu niye yeriyorsun? Bunun okulum yada bir başkasının okulu ile alakası yok. Ben buraya okumaya geldiysem ve okul benden faydalanıyorsa ben de okuldan faydalanmak isterim. Nasıl ki bir imkanı kötüye kullananlar olunca, kurunun yanında yaşta yanıyor; işte bende suçsuzlar olarak bu duruma kendimce sesimi çıkartıyorum.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

1

1 comment

  1. Nursemin Aydın dedi ki:

    haklısın aslında yaptıkları kuru kuruya bir eğitim gibi gözüküyor.okulun nimetlerinden yararlanamayacaksak üniversitenin ayrıcalığı nerede olacak.ama beterin beteri var derler 🙂 misal Anadolu üniversitesi bünyesindeki çoğu öğrenciyi hizmetlerinden soyutluyor

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları