Bankalar İçin Fazla Mesai Ödemeleri Ne Durumda?

15 Mart 2014 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) bankacılık sektöründe yıllardır kanayan yara olan fazla çalışma ile ilgili başlattıkları çalışma sonucunda bankalara ciddi cezalar çıkarttı. Yani yıllardır çalışılan onca saatin gerçekte de var olduğu nihayetinde kanıtlanabildi. Bu sebeple çalışılan fazla mesaileri tespit ederek çalışanlarına ödeme yoluna gittiler. Her ne kadar yatırılan paraların hesaplanma şeklinde şaibeler olsa da!!

İnternette ki ve bankacılar arasında ki ağızdan ağıza yayılan dedikodular neticesinde 25 bin TL ye varan ödemelerin olduğu söylentisi bir çok banka personelini umutlandırdı. Her ne kadar sinekten yağ alma mantığı ile çalışan bankacılık sektörü, çalışanlarına bu umudu vermese de , bir çok bankanın yaptığı ödeme artık fazla mesainin hayal olacağını ortaya koydu.

Peki ödemelerde durum nedir?

Tam olarak hangi bankalar ödeme yaptı tam bilinmese de, arkadaşlar arasında ki konuşmalarda geçen ödeme yapan banka isimleri , bu bankalardan bir kaçı. Lakin bu bankalar arasında değil. Bir çok bankanın ocak ayı içerisinde ücretleri aldığı söylentisi dolansa da Halkbank personeli her gün bir umutla bu ücreti beklemekte.

Halkbank neden henüz ödeme yapmadı?

Resmi olmayan kaynaklara göre ödemenin gecikme sebebi; ÇSGB nin diğer bankalara nazaran Halkbank’a çok büyük bir ceza kesmiş olmasıymış. Bu sebeple Halkbank konu hakkında ki araştırmanın yenilenmesi talebinde bulunmuş ve yeniden inceleme yapılmaktaymış.

Müşteriler madur, Ya personel?

Bankacılık; işsize dışarıdan bakıldığında cazip mesleklerden biri gözükür, müşteriler için mağdur eden kişiler olursunuz, kendi sosyal hayatınızda ailenize zaman ayıramayan bir insan olursunuz, akşam evinize geldiğinizde ise bitkin bir insan olursunuz. Dışarıdan janjanlı gözüken bu mesleğin iç yüzü o kadar vahim ki 25 bin ek mesai ücreti alan personel var deniyor. Varın siz düşünün işin iç yüzünü.

Bankacı değilseniz konu hakkında ki paylaşımlarınızı, bankacı iseniz değerli yorumlarınızı merakla bekliyoruz. Siz bu duruma ne açıdan bakıyorsunuz?

Bu yazıda ki görsel memurlarhaber.com sitesinden alınmıştır. 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları