Bayanın Başarılı İnadı

12 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Resim de ki kız çocuğu ne kadar tatlı değil mi? Aslında tatlı olmasının sebebi bir şeye bozulmuş ve yapıyor olması. Çünkü bu şekilde daha tatlı ve sevimli gözüküyor.

hayatlarına neredeyse inatla başlıyor diyebiliriz. Kız kardeşiniz yada tanıdık birilerinin kız çocuğu varsa bir gözlemleyin; başka bir kız çocuğuna bebeğini vermektense o bebeği kırmayı yeğleyen kız çocukları vardır. İşte ya benimsin ya toprağın(!) düşüncesi gibi bayanlar bir çok konuda inatçılık yapabilirler. Bu konuda zaten daha önceden bir konu açmıştım.(Bayan-Erkek Farkları Konusu). Okumanızı tavsiye ederim.

Bu inat durumu, erkeği bile etkilemiş ve zamanla “Her başarılı erkeğin arkasında bir bayan vardır.” sözüne dönüşmüştür. Neden? Bir kadın o kadar hırslı, o kadar inatçı olabilir ki; yani istediği şey için dünyaları yakabilebilir 🙂 Peki ya erkek? Erkekler de hırslıdır ama işi de çok fazla yokuşa sürmez. Uğraşır baktı olmuyor; “Amannn!” der bırakır. İşte bayanlar; getiren inatlarının sayesinde kocalarının bu yenilgisini bile kabul etmez ve ha bire “Haydi, Başarırsın, Neden Olmasın” gibi telkinler ile kocasını da o inat yolunda ilerletmeye çalışmaktadır. Bu ilerletme eğer olumlu bir sonuç üretmiş ise başarılı erkeğin arkasında ki kadın, eğer olumsuz ise başarısız erkeğin öyküsü olarak kayda geçmektedir.

Bayanların bu inadı her zaman iyi yönde de olmayabilir. Bayanlar bilsinler ki esnaflar tarafından en sevilen canlı türüdür. Çünkü bayanlar tamamen ekonominin bel kemiğidir. Onlar olmasa erkeklerin olduğu bir dünyada esnaf kalmazdı. Her şey IMC usulü olurdu galiba. Neyse kadınlar niye ekonominin bel kemiği? Çünkü bakımlı olmalılar, güzel olmalılar, çevresi tarafından dikkat çekmeliler(!) ve bunu çevrelerinde ki insanlardan duymak zorundalar. Duymadıkları vakit kaşısında ki insanın bittiği andır. Örnek vermek gerekirse eşinin yeni aldığı bir kıyafeti farketmeyen koca artık o hafta ne bir yemek yapmaya, ne de ilgi gösterilmeye layık bir insan değildir. Çünkü erkek onca iş, stres ve telaşe içerisinde eve geldiğinde de eşi ile ilgili, alakalı ve ona karşı sevimli olmak zorundadır. Bu inat erkeğin bir jest yapması ile ancak son bulabilir. Tabi bu yapılan jest ise önceden yapılmış olan jestin mutlaka bir numara büyük olmalıdır ki bayan inadından vazgeçebilsin.

Sonuç olarak bayan olmak gerçekten kolay değil. Ama bayan inadına maruz kalan erkek olmak hiç kolay değil.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • inat nasıl kırılır (16)
  • inatçı erkekler (14)
  • kadının inadı nasıl kırılır (1)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları