Beşikten Mezara Facebook

13 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

sınıfından bir internet sitesidir. Ama artık gündelik hayatta öyle bir yer aldı ki bir trend oldu. İnsanlar tüm isteklerini, sevinçlerini, resimlerini ve videolarını Facebook üzerinden paylaşarak yaşamaya başladılar. Artık gündelik hayatlarda “Face te görmedin mi?” gibi cümleler ile doluyor. Hatta Facebook sanki bizim kankimiz gibi Face diye kısalttık bile. Facebook yöneticileri Türkiye de ki bu isim olayını duysalar face.com domainini de satın alırlardı.

Geçtiğimiz zamanlarda Facebook istatistikleri ile alakalı bir makale okumuştum. Facebook dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bir platform ve ortalama her kullanıcı Facebook ta günlük 32 dakika gibi bir süre ile kalıyormuş. Yani inanılmaz bir rakam bu. Tabi bu durum Facebook yetkililerinin çok akıllıca çalışmasından da kaynaklanıyor. 0.facebook uygulaması ile cepten ücretsiz girilebilmesi, cep telefonları için lite arabirim, uygulamalar, paylaşım araçları felan derken neredeyse artık Facebook araçları kullanılmadan internet sitesi bile yapılamaz oldu. Bir çok büyük firma sitelerinde Facebook Beğen, Paylaş gibi araçlar kullanmakta. Çünkü böylesine büyük bir sosyal ağı arkanıza aldığınızda gerçekten büyük bir fark atma imkanınız oluyor.

Peki bunca şeyi neden anlattık. Aşağıda ki video için tabi ki de. Aşağıda ki video Facebook ile yeni tanışmış birinin sonradan nasıl bir hale geldiğini, yaşamının her anını Facebook üzerinde geçirdiğini çok güzel özetleyen bir video. İşte videomuz;

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları