Bir İşe Girebilmek

12 Aralık 2010 by Serhat ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

İlk olarak üniversiteden sadece diploma ve boş cv ile mezun olmak işe alımlarda kesinlikle yeterli olmuyor. Bu yüzden cv’lerimiz ne kadar dolu olursa bizim açımızdan daha iyi olur.

Bundan sonra iş hayatına adım atmadan önce yeteneklerimizi tespit edip bu doğrultuda ne istediğimize karar vermeliyiz. Ayrıca girmek istediğimiz şirketin ücret ve yan haklar konusunda değil de işin niteliği ile ilgili ısrarcı ve araştırmacı olmalıyız.

Henüz yabancı olduğumuz iş ortamına girişte ise bize en önemli artıyı sağlayacak şüphesiz staj olacaktır. Çünkü aldığımız teorik bilgileri iş dünyasına entegre edebilmemiz açısından stajlar çok önemlidir. Ama maalesef bizim üniversitemizde staj zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu da bizim mezun olduktan sonra yaşayacağımız birtakım zorlukların habercisi olmaktadır.

Son artı ise yabancı dil. Global bir dil olan İngilizceyi bilmek günümüzde çoğu iş dallarında şart koşulmaktadır. Özellikle bizim gibi işletme mezunu adayları içinse çok daha önemli bir hal almaktır yabancı dili bilme ve kullanabilme yetisi. Tabi bunun yanında da Türkçeyi de iyi bir şekilde konuşmak yazmakta çok önemlidir. Bu nedenle en azından Türkçe ve İngilizceye tamamıyla hakim olunmalı ve yanında bilinen her bir yabancı dil kişiye çok büyük kazanımlar sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

İşletmeci . . .
Serhat ÖKSÜZ
Serhat ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları