Bittorrent

20 Kasım 2009 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Rapid gibi siteler sebebinden indirmeye küsenleriniz varsa artık bu küskünlikten vaz geçebilir. Aradığınız filmleri(yabancı genellikle),oyunları yada programları programı ve torrentleri ile hızlı bir şekilde indirebieceksiniz.

Program belki bir çoğumuzun bildiği Limewire tarzında ama daha komplike bir yapı ile çalışmakta. Dosyayı indirme hızınız ne kadar kişide olduğuna bağlı. Yalnız bittorrentte şöyle bir derecelendirme var,tabi bu da teşvik için; Toplam uploadınızın(sizin başkalarına gönderdiğiniz dosya bıyutu) downloadınıza(sizin başkalarından aldığınız dosya boyutu) bölerek bir derecelendirme yapıyor. Ne kadar bu oran büyük ise o kadar hızlı indirebiliyorsunuz ve size öncelik tanınıyor.

Torren indirebilmek için öncelikle 100-200 kb gibi çok küçük bir dosya olan ve bu dosyada indirmek istediğiniz her ne ise bunun kimlerde olduğunu yazan bir dosya indiriyorsunuz. Bu dosyayı genelde torren sitelerinden bulursunuz. Örnek vermek gerekirse; mininova.com bu konuda gayet başarılı.

Tabi bazen indirdiğiniz torrent dosylarını çalıştırdığınızda indirme gerçekleşmiyorsa anlayın ki torrent fake(sahte)dir. Başka bir torrent deneyin. İndirme hızını etkileyen bir diğer faktör ise seed sayısıdır. Bu sayı ne kadar çoksa o kadar hızlı indirebilirsiniz denektir.(Hemde torrentin sahte olmadığı anlamına gelir)

Haydi kolay gelsin…

Bittorent İndirmek İçin Tıklayınız

Bittorent İndirmek İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları