C++ Ders 20-Dizi,Pointer,Fonksiyon,Struct Örnekleri

1 Temmuz 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

C++ programlamanın 19 derste yapısal kısmını anlattık. 14. derste ilk 13 dersin tekrarını yaparak soru çözülmüştü. Bu 20. dersimiz de 15. dersten itibaren yapısal c++ programlama ile alakalı kısmın sorularını çözeceğiz. Bu derste diziler, işaretçiler, fonksiyonlar, yapılar gibi konular ile alakalı soru çözümleri ve yorumları bulunmaktadır.

Bu dersimiz ile C++ programlama dilinin yapısal kısmına son veriyor ve bundan sonra ki kısım olan nesneye dayalı programlama kısmını başlıyoruz. Aslında esas önemli nokta burasıdır. Çünkü günümüz programlama dillerinin ana noktası nesneye dayalı(oriented object programming) kısmıdır. Bundan önceki ile c++ dili ile yakından ilgiliydik. Ama bundan sonra ki derslerin iyi anlaşılması başka dilleri incelerken size daha kolaylık sağlayacaktır. Bu sebepledir ki bundan sonra ki biraz daha detaylı olacaktır.

Örnek sorular ve çözümleri aşağıda videodadır. İyi dersler dilerim.(Videonun açılması bağlantı hızınız ile orantılı olarak zaman alabilir.)

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • c ornekleri (61)
  • c örnekleri (19)
  • struct örnekleri (12)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları