Çok Boyutlu Ekran

28 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Her bilgisayar kullanıcısı bilgisayarını göz alıcı bir şekilde kullanmak ister. Görsel efekler, rahat kullanım için bir çok firma uygulama geliştirmiştir. Bugün sizler ile Otaku Software firmasının yazılımı hakkında biraz tanıtım yapacağım.

Bu program sayesinde 6 adet masaüstünüz olacak. Her masaüstü için ayrı arkaplan, her masaüstü için ayrı icon gösterme, gizleme, her masa üstünde kendine ait uygulama çalıştırma gibi çok işlevsel özelliklere sahip olabilirsiniz. Bir anlamda tamamen bir birinden bağımsız altı adet masa üstünüz olacak. Her masaüstünen kendine ait iconları, arka planı ve çalışan programları olabilecek.

Programdan bir ekran görüntüsü vermek gerekirse;

Gördüğünüz gibi hoş bir görünüme sahip olabiliyorsunuz bu program ile. Programın eski versiyonu için ben bir video hazırlamıştım. Ayar menüsü neredeyse aynı sayılır. İşinize yarar diye onuda ekliyorum.

Videodaki yazılar tam okunmamış olabilir;

www.selcukoksuz.com
DeskSpace 3 Boyutlu Masaüstü Program Kurulumu;
Öncelikle hoş geldiniz. 3 boyutlu bir masaüstüne sahip olabilmek için öncelikle sitemize gideceğiz bunun için google da deskspace selcukoksuz araması yapmamız lazım.Sonrasında sitemize gireceğiz.Ve programı indireceğiz.Programımızı indirdikten sonra zip dosyamızı c dizini içerisine attık.Ve sonrasında buraya çıkart diyip şifresi olan www.selcukoksuz.com yazıp klasörümüzü oluşturduk.Şimdi programı çalıştırmada..Program kurulumsuzdur. Yani zipten çıktıktan sonra tüm kurulum işlemi bitmiş oluyor. Sırada program ayarları var. Yukarıda ki hot key kısmı programın hangi tuşlarla aktif olacağını belirlemenize yaramakta. İlk ayar olarka shift+ctrl+alt tuşlarına ayar. Bu tuşlara basarsak küb görünümüne geçmiş olacağız.Show Attention kısmı ise diğer masaüstlerinden her hangi bir uyarı gelirse size bildirip bildirmemesini seçiyorsunuz hemen altındaki automatically seçeniği ise uyarı gelen pencere otomatik geçip geçmemesini ayarlamak için.En altta programın windows başlangıcında çalışığ çalışmamasını seçiyorsunuz. Hemn üzerinde ki ise programın saatin yanında simgesinin gözüküp gözükmemesi ile alakalı bir seçenek.Zoom kısmını açıklamak aslında zor burada küp durumundayken efeklerin ayarlarını yapıyorsunuz. Bunları kucük miktarlarda değiştirerek neyin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Ama orjinal kalmasında fayda var. Burası ise programın ekran kartınıza göre uyumunu ayarlayacağınız sayfa. 3 seçenek vardı gördüğünüz üzere. Yavaş ve düşük hafızalı(ram),orta ve yükse olmak üzere. Altında saydamlık ayarı ve onun altında ki background kısmında ise küb konumunda arka planda ki resmi belirleyebiliyorsunuz. En sevdiğim kısım diyebilirim. Bu ekranda size verilmiş olan 4 ekrana istediğinize istedeğiniz bir klavye kısayolu atayabiliyorsunuz. Ben genelde ctrl+1-2-3-4 olarak atıyorum. ve istediğim ekrana kolaylıkla geçebiliyorum.
Evet ayarlarımızda bukadar. Şimdi programımızı görelim…
Gördüğünüz üzere diğer pencerede hiç bir uygulama yoktu. İşte bir birinden bağımsız 4 ekran olayı b oluyor. ctrl+shift+alt tuş kombinasyonuna basınca; gördüğünüz gibi kübik konuma geçildi.
Ekranların kısayollarını göstermek gerekirse eğer. Mesala şuan ekran 1 deyim. 3. ekrana geçmek için ctrl+3 tuşlarına basacağım ve otomatik o ekrana konumlanacağım..İşte bu kadar kolay…Çalışan uygulamaları saatin yanında ki simgeden görebilir ve ilgili ekrana geçiş yapabilirsiniz….

Onca şeyden sonra gelelim programın indirme dosyasına. Program zamanla güncellenir diye size direk üretici firmanın linkini vereceğim. Oradan en güncel sürümü indirebilirsiniz. Bu arada program ücretlidir haberiniz olsun.

DeskSpace Programını İndir

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • küp ekran (13)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları