EMET-Program Hatalarına Son

1 Kasım 2009 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Microsoft’tan yeni ve ücretsiz güvenlik aracı.

Microsoft’un yeni ücretsiz güvenlik aracı ’in sunduğu özellikler programcıları sevindirecek!

Microsoft yazılımları saldırılara karşı korumak ve güvenlik açıklarının değerlendirilmesini önlemek için, yazılımlarda güvenliği arttıran ücretsiz bir araç yayınladı.
Enhanced Mitigation Evaluation Toolkit ya da kısaca EMET, geliştiricilere ve yöneticilere özel güvenlik korumalarını uygulamalara ekleme imkanı tanıyor. Yani son kullanıcının indirip kuracağı bir yazılım değil, yazılımcıların uygulamalarını daha güvenli hale getirebileceği bir araç. Farkı da büyük, daha önceden çıkan araçların aksine uygulamaların yeniden derlenmesine gerek duymuyor ve kaynak kodu olmadan dahi uygulamaları güçlendirebiliyor.
Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yazılım geliştiriciler güvenliğe verdikleri önemi arttırdılar. Buffer overflow gibi açıkların kaçınılmazlığı karşısında EMET, oluşan zararları azaltmaya yarıyor.
EMET’in dört farklı türü var, SEHOP “Exception handling” açıkları için; DEP: Data Execution Preventation hafızadaki çeşitli kısımları işaretleyerek açıkların kullanılmasını engelliyor; NULL Page Allocation ise NULL yani boş değerden oluşan açıkları engelliyor; son olarak da Heap Spray Allocation bazı hafıza adreslerini yeniden ayarlayarak saldırganların hedef belirlemesini zorlaştırıyor.
Microsoft zamanla EMET’e yeni korumalar eklemeyi planlıyor.

İndirmek İçin TIKLAYINIZ.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları