Facebook Zaman Tüneli

18 Aralık 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

hazırlıklarını tamamladığı ve 25 Aralıkta kullanıcılarına sunacağı yeni arayüzünü tanıtmaya başladı. Yeni konseptin adı . Bu güncelleme ile kullanıcıların tüm içerikleri zaman filtresine göre sıralanarak ona göre listelenmiş durumda. Bir anlamda Facebook kendini artık sanal bir günlük haline getiriyor. Ne zaman ne dediniz, ne yaptınız, nereye gittiniz zaman bazında görebileceksiniz. Resim ve video gibi görselleri daha ön plana çıkarılmış ve günlük hayatta ki paylaşımlar daha belirginleştirilmiş. Bir anlamda kullanıcıların genel paylaşımlardan daha çok kendi hayatlarından kareler ve kendi oluşturdukları özgün içerikleri paylaşması düşünülmüş sanki.

Yeni arayüze https://www.facebook.com/about/timeline adresinden şuan geçebiliyorsunuz. Görsellik ve yerleşim olarak yine cazip bir durumda. Hoş bir çalışma olmuş benim ilk izlenime göre. Facebook iyice hayatımız da yer edebilmek için artık kendini günlük vari bir yapıya çeviriyor. Artık bundan aylar önce ne yapmışız diye, yada anıları tazelemek için Facebook a girip zaman tüneline bakacağız. İsim bile iyi düşünülmüş bence.

Etkileyici bir tanıtım videosu ile Facebook bu özelliğini kullanıcılarına sunmuş. Tanıtım filminde bir aile canlandırılması ve bir hayatın günleri göz önüne koyulması sanırsam benim yakıştırmamı doğruluyor. Artık sanal bir günlüğümüz var.

Örnek bir profil ile herhalde durum daha net anlatılabilir.

Facebook Zaman Tüneli Tasarımı

Facebook Zaman Tüneli Tasarımı

Bazı güncellemeleri ile tepki alan Facebook, bakalım bu güncelleme ile kullanıcılarından nasıl tepkiler görecek.

Ve bir şey daha, nasıl bir çalışmadır yada gaza gelmektir anlamadım; habire güncelleme yapan Facebook bu ile herhalde en aktif yapı ve görsellik değiştiren ve kendini yenileyen sosyal paylaşım sitesi diyebilirim.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • zaman tüneli zorunlumu (31)
  • facebook zaman tüneli zorunlumu (27)
  • facebook zaman tüneli zorunlu mu (26)
  • zaman tüneli zorunlu mu (19)
  • zaman tüneli mecburimi (12)
  • facebook zaman tüneli mecburimi (10)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları