Gelecekten Ne Bekliyorsunuz?

7 Şubat 2012 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Teknoloji giderek bizi olarak izlediğimiz filmlerin içeriğine yaklaştırıyor. Telefonlar, kablosuz iletişimler, küçülen elektronik cihazlar derken, bundan on yıl önceki halimiz ile şuan ki teknolojik çevremiz arasında çok büyük farklılıklar var. Neredeyse dijitalleşen hayatımız; artık iş gücünü ve insan zekasını daha kolay kullanabilmek adına gelişimler gösteriyor. Bu gelişmelerin kullanıcı ile buluştuğu son nokta ise bir ara yüz(interface). Sonuç böyle olunca bu arayüz tabiki de bir ekran oluyor.

Bir düşünün çevrenizde ki tüm camların bir işlevsel özelliği olsa nasıl olur? Her cam ve her zemin bir ekran olsa ve ortak bir sistem üzerinden, eş zamanlı çalışsa ve tüm hayatınızda yer alsa. İşte ’ın üreticisi in hazırladığı, bilim kurgu filmlerini aratmayan, consept ürün tanıtım videoları sizlerle. Yakın geleceğe ait bir tanıtım filmi olduğu vurgulanan bu ürünlerin kullanımına çok fazla beklemeden başlarsak şaşmayın. Videoları izlerken ne kadar uçuk gibi gelse de, teknolojiyi takip eden biri olarak, çokta acayip gelmiyor bana bu videolar. Yakın teknolojik gelecekte görüşmek üzere, sizleri iki adet consept video ile baş başa bırakıyorum.

 

 

Peki bu videolar size neler çağrıştırdı? Ne düşünüyorsunuz geleceğimizin teknolojileri hakkında?

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları