Google Tablette İddialı Geliyor

17 Temmuz 2012 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

fiyatı ve hızı ile beklentileri karşılayan bir ürün ile geçtiğimiz günlerde karşımıza çıktı. ile kullanıcıların karşısına çıkan Google, yüksek donanımsal özellikleri ile dikkat çeken yeni ürünü Nexus 7 ile ciddi bir ilgi odağı oldu. Nvidia Tegra 3 ile 1+4 çekirdekli bir mimari ile tasarlanmış tablet hız olarak beklenilenleri karşılamakta. Bununla birlikte en az güç tüketimi ile ciddi bir pil ömrü sunan Nexus 7 geleceğin yeni trendlerin olmaya aday.

Uzun Pil ömrü

İşlemcisi ile grafiksel olarak gayet başarılı olan ürün, 9 saate kadar varan pil ömrü ve hassas sensörleri ile Google uygulamalarında enteresan deneyimler sunmak için kullanıcılarını bekliyor. 7″ lik ekranı ile ne çok büyük ne çok küçük olan cihaz, avuç içerisine rahatlıkla yerleşmekte.

Kalitesi

Bir diğer dikkat çeken özelliği ise ASUS tarafından üretilen ürün gayet dayanıklı ve sağlam bir kasaya sahip. ASUS ve Google isimlerinin birleşmesi ile ortaya çıkan bu ürünün teknik özelliklerini genel olarak sıralarsak;

Teknik Özellikler

● NVIDIA Tegra 3 1.3GHz 1+4 çekirdekli işlemci

1280×800 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran

Corning Gorilla Glass dış ekran koruması

8GB  ve 16GB kapasiteli bellek seçeneleri

1.2 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera

1GB RAM

4235mAh batarya ile 8 saate kadar ortalama kullanım, 300 saate bekleme ve 9 saat HD video izleme süresi

Wi-Fi, Bluetooth, NFC

microUSB yuvası, mikrofon, GPS, magnometre, ivme ölçer ve gyroscope

340g ağırlık

NOT: Cihazın 3G ve telefon özelliği yoktur.

Google Nexus7

FİYAT

Bu kalitede ve özellikte ki bir cihazın beklentilerin çok altında bir fiyat ile satıldığını söyleyebilirim. Google I/O Nexus 7 tanıtımında zaten en çok tepki fiyat kısmında gelmişti. Google Nexus 7’nin fiyatı daha önce söylendiği gibi 199$ olarak belirlenmiş. 16GB kapasiteli versiyonun fiyatı ise 249$.

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları