Google Wareze Karşı

22 Şubat 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

bilgisayar dünyamızın vazgeçilmez sitelerinden birisi. Bir çok kişiye hem maddi hem de neredeyse manevi destekçisi. Yurt dışında “ it” kelimesi ağızlara dolanmışken, ülkemiz de kimisine amca/dayı, kimisine de teyze/yenge hatta kimisine yar/yaren olmuştur 🙂

Peki bu Google neye karşı? nedir?

Warezi kısaca şöyle açıklayayım. Siz bir iş yaptınız. Bu iş bir program olabilir, video olabilir her türlü şey olabilir. Bu yapılan işi satışa sundunuz. Birisi çıktı sizin bu emeğinizi karşılıksız olarak yada düşük bir fiyata piyasaya sürdü. Olay bundan ibaret.

Biliyorsunuz ki Google da bir şey ararken hemen altında benzer kelimeler çıkar. Artık Google warez içerikli kelimeler için otomatik tamamlama özelliğini iptal etmiş durumda. Bunun sebebi de kişilerin yaptıklarına olan saygısı diyebiliriz.

Engellenen kelimelerden bazıları;

‘BitTorrent’, ‘Torrent’, ‘uTorrent’, ‘MegaUpload’ ve ‘RapidShare’ gibi kelimeler bu engelli listesine dahil.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları