Google Web Fonts

28 Ocak 2012 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Başarılı bir web sitesi yapmanın bir çok yöntemi ve kriteri var elbet. Bunlardan biri de yaptığınız siteyi diğerlerinden ayıran ana etmen yazı tipinizin diğerlerinden farklı ve özgün olmasıdır. Çünkü bir web sitesinde her şeyi yazılar anlatır. Yazı karakterinizin tipi sizin içeriğinizin karakterini yansıtır bir anlamda. bir çok konuda web masterlara hizmet veriyor. Bu tanıtacağım hizmeti ise sitenizin yazı karakterlerini kolaylıkla değiştirebileceğiniz bir ücretsiz sistem.

Google ile bir çok yazı çeşidini inceleyebiliyor, içeriklerine bakabiliyorsunuz. Ve ister yazıtipini indirerek, isterseniz de link vererek yazı tipini web sitenize uyguluyorsunuz. Hatta Google hız konusunda hassasiyetini göstermek ister gibi, web sitenize uygulayacağınız yazı tipinin web sitenizde ne kadar zamanda açılacağını yada ne kadar yük oluşturacağı konusunda da görsel bir öge ile gösteriyor.

Buradan siteye girdiğiniz de kullanımının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. 3 adım da sitenize istediğiniz yazı tipini uygulayabilirsiniz. Öncelikle beğendiğiniz bir yazı tipini listeden seçiyorsunuz. “Add to collection” diyerek istediğiniz yazı/ları listenize ekliyorsunuz. Sonrasında “Review” sayfasından arasında karşılaştırma yapabiliyor yada özelliklerini inceleyebiliyorsunuz. Son adım da ise “Use” ile yazı tipinin hangi özellikte olanını kullanacaksanız onu işaretliyor ve siteye entegre kısmına geçiyorsunuz.

Yukarıda ki resimde de anlatıldığı üzere burada ki iki seçenekten biri ile ekleme işlemini başlatıyorsunuz. Eğer link vererek değişikli yapacaksanız; Google size direk nasıl ekleneceğini anlatan bir sayfaya ve ilgili kullanımın kodlarını bile veriyor. Artık size yeni yazı tipinizin keyfini sürmek kalıyor. İyi çalışmalar…

Sizin kullandığınız bir Google Yazı Tipi var mı? Varsa tavsiye ettiğiniz yazı tipi nedir? Bu hizmetin avantaj ve dezavantajları hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları