Güvenli İnternet Günü

18 Ocak 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

İnternetin artık hayatımız ile bir bütün haline gelmesi ile interneti kullanan büyük, küçük tüm kullanıcıları korumak adına 2004 yılında tarafından başlatılan ve ülkemizde 2010 yılından beri düzenlenen Güvenli İnternet Günü bu yıl 23 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşecek.

2004 yılından INSEFE tarafından başlatılan bu organizasyon ile internet kullanıcılarının güvenliği konusunda bilinçlendirme ve kendilerini, özel yada bilgilerini ve yanlış kullanımdan doğan yada doğabilecek riskleri en aza indirmek için hazırlanan bir etkinliktir.

23 Şubat 2011 Salı günü gerçekleştirilecek olan bu etkinliği ülkemiz adına Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu organize etmekte. Tema olarak “Ailemizin Afacan Çocuğu: İnternet” isimli bir tema benimsenmiş ve internetin artık evlermizde neredeyse bir bireymiş gibi nitelendirildiğini gözler önüne sermiştir.

Günlük hayatta çocukların, gençlerin bir çok sosyal ağ, oyun sitesi gibi ortamlarda bulunması ve fırsatları kendi lehine çevirmeyi planlayan kötü niyetli kimselerin düşüncelerine alet olmamaları için bilgilendirmeler, sohbetler ve söyleşiler yapılacaktır.

Her aile bireyi hem kendi adına hem aile içerisinde internetten gelebilcek her hangi bir soruna karşı tedbir alması için bu etkinliğe ilgi göstermesini tavsiye ederim.

Enteresandır bugün Türk Telekom Çağrı merkezinden arayarak, internet güvenliği ve bilgilerinizin gizliliği konusunda yarıdımcı olmak ve açıklama yapmak için arandım. Arayan yetkili kişi konu hakkında ki uyarılarını yaptıktan sonra tabi ki de konu ile alakalı reklamını da yaparak konuşmasına son verdi.

Gözlemlerime göre artık Türkiye de internet dünyası belli bir standarda çekilmeye çalışılmakta. İlerleyen günlerde bizleri hangi durumların beklediğini bekleyip göreceğiz. Sağlıklı internetler dilerim.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları