Hangisi Tekelci?

6 Nisan 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

ShiftDelete.net sitesinde gördüğüm bir haber  dikkatimi çekti. Haber ise firmasının firmasına Avrupa Birliği Anti – Mahkemesi aracılığı ile tekelcilik ile suçlaması. Zamanında Opera ve bir çok firma tarafından tekelcilik suçlaması ile yargılanan ve neredeyse 1,5 milyar doları aşkın para cezası ödeyen Microsoft bu sefer davacı durumda.

Microsoft’un Google’a açmış olduğu dava içeriği arama sektörü ve mobil cihazlar için tasarlanmış sitelerdeki verilere erişim alanında tekelcilik ile alakalı. Bu dava işleri galiba iki tekelci firmayı bir birine baya kırdıracak gibi. Artık mobil teknolojilerin gelişmesi, paranın işletim sistemlerinden reklamcılık alanına kayması Microsoft’un pastadan pay yiyemesine neden oluyor. Bu durumda Microsoft boş durmuyor.

Bu kıyasıya rekabet pek iyi sonuçlanacak gibi durmuyor. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir teknolojik ve hukuki bir savaş bizi bekliyor göreceğiz.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları