Her Yiğidin Bir Gidişi Var

27 Ocak 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Her geçen günün ardı başka bir günün sabahına bağlanacaktır. Yaşam insanlar arası bir bağ oldukça var olacaktır. Her bağ kendi içerisinde özel olsa da her daim çevresindekiler ile iletişimde kalır. Ancak sonra anlaşılır. Bu etkileşim ne anlam taşır, nasıl özel olması gereken sözde bir bağlantı olabilir?

Hayatı anlamak yukarıda ki paragrafı anlamaktan daha zor elbet. Bir feryadın mı, yoksa bir karmaşıklığın mı resmini çıkartmaya çalışır bu muhabbet? Nasıl ki yarın ne olacak bilmiyoruz, kurduğumuz hayallere sarılıp gece pembe rüyalara yatıyoruz, anlaşılan en iyisi orası, anlaşılan en iyi yer o mabet. Bu gerçeklik sadece insanı inciten bir servet.

E yine bir şey olmadı yukarıda ki paragraftan da sanırım. Ben de aynı şekilde her geçen gün bana özel olanı sandım ki anladım. Ama tanıdığım kendi oluşturduğum, pembe rüyalarım.

Hakkını yeme yiğidin, ver derler. Eziyet edercesine geçirttiğim günler, yanlış anlayışımın yansımasın da kalan düşünceler, kendini parçalarcasına anlatmaya çalıştığın düşler… Anlaşılan o ki her kişinin bir anlayışı var, doğumundan itibaren kendiyle beraber. Her geçen gün bu sorguyu denetlemeden çalıştırılan queryler, anlaşılan yeni yeni kayıtların sonuçlarını etkiler ve sonsuz döngüler ile aynı şeyleri yaşatan sahneler. Bundan dolayı sonsuz döngüler de verdiğim sıkıntılar beni rahatsız eder. Ve bu yorgun beden özür senden diler.

Dediğim gibi her günü ardı diğer bir günün sabahına nöbet tutar. Ve biliyorum ki anlaşılmayan çok cümlelerim, dünya görüşüm dar. Anlaşılan ne yaşamayı bildim, ne bağlanabilmeyi, bu dünyada olduğum sürece edemedim ki kar. Çıktık bir yola, belki önüm de başka diyar yada bilinmez yine aynı rüyalar. Sonu ne olursa olsun, ha seninle ha sensiz, ya benimle yada bensiz, ne mutlu ne de mutsuz… Her yiğidin bir gidişi var.

Alıntı:

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

2

2 comments

  1. disconnectus erectus dedi ki:

    emmoğlu yazı güzel de biraz edebi yönü eksik kalmış sanki..açıkcası beni tam doyurmadı..ama eline sağlık yine de 😀

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları