İnciklerden Millet Vekili

24 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

İnci Sözlük oluşumu şimdi de bağımsız çıkartmaya karar vermişler. Bu konu gerçekten dikkatimi çekti. Bir kaç bir şey yazmak istedim bende.

İnci Sözlük organize bir şekilde sosyal ağlar ve televizyon programlarına saldırıları ile dikkat çekmiş ve içerik olarak yozlaşmış bir dili benimsemiş (genel olarak) bir topluluk diyebiliriz. Facebook ve Okan Bayülgen’in programlarına saldırıları ile ün kazanan topluluk, şimdi de 12 haziranda bağımsız millet vekili adayı çıkartmaya hazırlanıyorlarmış. İnci Sözlük genel olarak küfür içerikli olmasına karşın grup üyeleri kendilerini sisteme karşı çıkabilen ve kendilerini özgürce ifade edebilen kişiler olarak tanımlıyorlar.

Bir çok gencimiz bu dengesiz ve ne yapacağı kestirilemeyen topluluğun peşinden gitmeye yada o gruba özenmeye çalışıyor. Demek ki şimdiye kadar insanların rahatça ve çekinmeden, karşısında ki ne ana-bacı düz gitmesi gereken bir mecraya ihtiyacı varmış. İnci Sözlük topluluğu da bu boşluğu doldurdu.

12 haziran seçimlerinde Eskişehir ve İstanbul‘dan bağımsız millet vekili çıkartmaya hazırlanan topluluktan ben büyük bir başarı bekliyorum esasen. Çünkü gençlerimizden bu kadar rağbet olduktan sonra, topluluk içerisinde ki kalbur üstü kimseler de bu kalabalığı arkasına alarak neden yapamasın ki? Olmaz olmaz demeyin yani.

Bu arada İnci Sözlük Topluluğu bir kişiden yada yüz kişiden oluşmuyor. Yukarıda ki yazım ne bir kişiyi nede İnci Sözlüğün tamamınadır. Sadece dışarıya çizdikleri imaj budur. Kendileri hakkında ki bu yaklaşıma da kızmazlar umarım incikler.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

1

1 comment

  1. Nursemin Aydın dedi ki:

    kendilerine yönelik kötü eleştirileri kaldıramayarak eleştirmenlere de küfürler savuran bu grubun bu yazıya da olgunlukla yaklaşacağını düşünmüyorum.ayrıca bunların milletvekil adaylığı düşüncesi bile beni güldürmeye yetti açıkçası.ben bir eskişehir seçmeni olarak bunları tabiki aday olarak bile değerlendirmeyeceğim.

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları