İş Garantili CV

12 Aralık 2010 by Serhat ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Mezun olduktan sonra iş arayıp bulmak zorlu bir maraton. Türkiye’de işsizler ordusunun büyük bir kısmını üniversite mezunları oluşturuyor. Bu zorlu yarışta rakiplerimizi geride bırakıp işi kapabilmemiz için kendimizi fark ettirmemiz gerek. Bunu gösterebilmek içinde ilk başta doğru ve etkili bir CV hazırlamak şart.

Ancak hazırladığımız CV ne kadar etkili olsada bazen bu bile yetmeyebilir. İşte bu noktada  “çalışan CV”  denen bu yöntemle daha kolay fark yaratabiliriz.

Çalışan CV denen bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle iş başvurusunda bulunacağınız şirket ve sektörü araştırıp karşı karşıya olduğu zorluk ve problemleri tespit edin. Daha sonra bu problem ve zorluklarla baş çıkabilmek için alternatifler bulun ve donanımlarınızı bu sorunları çözmede nasıl kullanabileceğinizi tespit edin. Tespitleriniz doğrultusunda değer önerin. Son olarak da önerdiğiniz bu değeri CV nize ekleyin.

Böylelikle hem işveren için şirkete nasıl katkı sağlayabileceğinizi göstermiş olursunuz hem binlerce şirkete CV yollayıp onların size ne zaman geri döneceklerini beklemekten kurtulursunuz hem de kendinizi daha kolay kanıtlarsınız seçim sizlerin…

Yazar Hakkında

İşletmeci . . .
Serhat ÖKSÜZ
Serhat ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları