Israil İçin PEPSI Al(!)

24 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Günlük ihtiyaçlarımızı alırken sadece alırız. Ama olayın arka planını pek düşünmeyiz. Bazen mahallenizde maddi zorluk yaşayan birisi mesela yoğurt satıyordur. Sizde marketten almaz ve ona yardım olması için gider o kişiden alırsınız. İşte olayın arka planı bu örnekle bağdaşmış bir şekilde.

İnternette dolaşırken nin açılımı ile alakalı bir yazıya denk geldim. Ve bunu benim gibi yeni öğrenen yada denk gelenler olabilir düşüncesi ile bu enteresan konuyu sizlerle de paylaşmak istedim. PEPSI adının açılımının aslında bir çok varyasyonu var. Bu da şu anlama geliyor; bu bilgi kaynağı belirsiz, var sayımlar üzerine kurulmuş bir düşünce. Ama sonuç olarak benzer kapıya çıkıyor sayılır. İşte o varyasyonlardan bir kaçı;

Pay Each Penny to Save

Pay Every Penny Save Israil

gibi bir çok varsayım mevcut. Bu da şu anlama geliyor; kola içecekseniz ve Israil’e de yardım edecekseniz PEPSI alabilirsiniz(!). Bu sayede sizin ağız tadınız için bir çok kişi hayatından olabilir.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • israilde yaşam (26)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

4

4 comments

 1. pasha dedi ki:

  Benzer Konu cocacola içinde geçerli (güncel değil ama bilmeyenler olabilir)..

  BUYRUN;

  Yahudi asıllı, gelirinin bazen bir kısmını bazen de tamamını İsrael’e vererek, Filistindeki vahşetin ve insanlık dışı o katliamın ortaklarından birisi de Coca Cola şirketidir. Üzülerek belirtmek gerekiyorkı; O şirketinde ayakta durmasını sağlayan yine biz müslümanlarız. Yani içtiğimiz her şişe cola ile Filistindeki kardeşimize bir mermi atmış oluyoruz bir nevi.

  Coca Cola’nın ne anlama geldiğini düşündünüzmü hiç?
  İşte bunun cevabı:

  Coca Cola yazısını yansıtmalı olarak ters çevirdiğinizde arapça bir yazı teşkil etmektedir. Ve de bu yazıda “La Muhammed La Mekka” yazısı ortaya çıkmaktadır. “La” arapçada olumsuzluk ekidir. Yani bu cümle o zaman:Muhammedi ve Mekke’yi ortadan kaldırmak anlamını taşımaktadır. İnanmak güç ama ne kadar cahil olduğumuzu kendi gözlerimizle görmeye ne dersiniz?

  http://i53.tinypic.com/2m3n2ux.gif

 2. Cihan KÜSMEZ dedi ki:

  2002 yılında duyduğum bir haberdi blogcu güncel haberler lütfen 🙂

  • Biz demek ki bazı gelişmelerden geride kalmışız. Ama hala bilmeyenler olabilir,ben gibi. O sebeple yayınladım. Uyarı için teşekkürler.

 3. Nursemin Aydın dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum artık herkes bir şeylerin farkına varmalı.Ülkemde ülkem diye geçinen bir sürü Türk neden kendi ülkesini kalkındırmak adına bu tarz bir girişimde bulunmaz.ülke satılıyor topraklarımız elden gidiyor diye ortalığı velveleye verenler neden kendileri de aynı şeyi yapıyor sizce de bir tutarsızlık yok mu? Bizler önce kendimizi sonrada çevremizi bilinçlerdilmeliyiz diye düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları