Java ve .Net Kapışması

13 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

günümüz dillerinden en yaygınlarından biridir. Çünkü bir çok cihazda, yazılımda çok esnek bir şekilde yer alabilmektedir. Bu esneklik java diline bir çok kapıyı açmış ve günümüzde evlerimizde ki playerlar, arabalarımız da ki teyplere kadar girmiştir.

teknolojisi ise tarafından geliştirilmiş, esnek ama bazı kalıplar içerisinde olan, Microsoft’un çizdiği sınırlar dahilinde geliştirilebilen bir dildir. Java gibi tam anlamı ile açık kaynak kodlu değildir.

Bu iki dil internetin hayatımıza iyice kaynaşması ile bir birine neredeyse düşman haline gelmiştir. Bir çok programcı java cı ve .net ci olarak ikiye ayrılmış ve bir birlerine üstünlük sağlamak adına uygulamalar geliştirmiş, makaleler yayınlamışlardır. Durum böyle olunca son günlerde internete düşmüş olan bir (java 4 ever) bu dostane düşmanlığı resmetmiştir. Anlaşılan o ki bu kıyasıya rekabet daha uzun bir süre devam edecek. İşte fragman tadında olan o video;

Bu arada java ve .net ile alakalı detaylı bir yazı okumak isterseniz teknolojilabs.com sitesinde yayınlanmış olan yazıyı tavsiye ederim. Eğlenceli bir anlayış ile yazılmış, açıklayıcı bir makale olmuş. Meraklılarına duyurulur.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları