KPSS Sınavında Değişiklik

21 Şubat 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Memur Adaylarına Sınavı Süprizi

http://www.yenimakale.com/haber_resim/2008_kpss.jpg

Ekonomik krizin de etkisiyle devlet kadrolarına olan talebin artması üzerine sınavında bazı değişikliklere gitmeyi planlayan YÖK, çoktan seçmeli sınavın ardından memur adaylarını “solitaire”, “mayın tarlası” gibi oyunları kapsayan bir de genel yetenek sınavından geçirmeye hazırlanıyor. Çoktan Seçmeli Eleme İçin Yeterli Değil

Her geçen yıl çoğalan aday sayısından ötürü seçim yapmanın gittikçe zorlaştığını belirten YÖK yetkilileri “Çoktan seçmeli sınav artık elemeler için yetersiz hale geldiğinden genel yetenek sınavı yapmak kaçınılmaz bir hal aldı bizler için. İnanın ki 0.1 puanla elenen memur adaylarını görünce mesleğimizden soğur hale geldik. Bu yüzden arkadaşlarla düşündük taşındık, memur adaylarını bir de “Solitaire”, “Mayın Tarlası” gibi oyunları içeren bir genel yetenek sınavından geçirmeye karar verdik.” diyerek yeni uygulama fikrinin nasıl doğduğu hakkında ipuçları verdiler.

Bayan Adaylara Örgü Ördürülebilir

Sınavın tam olarak nasıl olacağına henüz karar veremediklerini bildiren yetkililer “Solitaire zaten memurlar için yeterince eleyici olacaktır kanısındayız. On kere oynasanız bir kere ancak fal… Mayın tarlasını ise adaylar bilgisayara karşı oynayacaklar. Bunların dışında adayların çay ısmarlatma ve iddaa kuponu doldurma becerisini ölçmek ya da bayan adaylara atkı ördürmek de şu an için tartıştığımız konular arasında” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Kontenjanları Azaltılabilir

2010 KPSS’deki tek sürprizin bu olmadığını da vurgulayan yetkililer, “Özellikle ‘Ankara memur şehri yaa’ klişesine son vermek için önümüzdeki iki-üç sınav döneminde Ankara’ya memur kontenjanı açmamak da yine planlarımız dahilinde” diyerek, memur adaylarının kafasını hepten karıştırdılar.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları