Masaüstünü Göster kayboldu ne yapmalıyım?

6 Ekim 2010 by M.Fatih
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Masaüstünü göster

Elbetteki bir çoğumuzun başına gelmiş ve çözüm yolunu bulamadığımız yada uzun uğraşlar sonunda bulduğumuz bir sorun olan Masaüstünü kısayolunu tekrar oluşturarak yeniden sahip olabileceğiz.
Bunun için yapmamız gerekenler;

C:\Documents and Settings\*kullanıcıadınız\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
(*)Kullanıcı adınız: denetim masasına girdiğimizde kullanıcı hesaplarında yer alan kullanıcı hesabınızın ismidir.) klasörüne giriyoruz oraya sağ tık yeni metin belgesi seçip ismini masaüstünü göster.scf olarak yazıyoruz. Dosyamızı açıyoruz ve içine
[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[]
Command=ToggleDesktop

bu komutları yazarak kaydediyoruz. Böylelikle Masaüstünü göster kısayolunu tekrar oluşturmuş oluyoruz.
Yalnız burada unutmamamız gereken en önemli nokta oluşturduğumuz metin belgemizin kendi formatını korumasından dolayı çalışmayabilir. Kendi formatını koruması derken notdefteri .txt uzantılı olarak kaydolur sisteme ancak bizim kaydetmeye çalıştığımız masaüstünü göster kısayolumuz .scf uzantılı olduğu için formatını bu şekilde değiştirmemiz gerekecek. Bunun için Denetim masasından Klasör Seçeneklerine tıklıyoruz ve açılan pencerede Görünüm sekmesinden Gelişmiş ayarlar kısmındaki Dosya ve klasörler bölümünde 6. sırada bulunan Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle nin yanındaki kutucuğu işaretleyerek Uygula, Tamam diyoruz.*** TÜM İŞLEMLER BİTTİKTEN SONRA TEKRAR İŞARETLEMENİZ ŞİDDETLE ÖNERİLİR.***

Bunu yapmamızın sebebi, sistemimizde bulunan tüm dosyaların uzantılarını yani kendilerine has özellikleri olan formatlarının gözle görülür hale getirilerek değiştirilebilmesidir. Az önce oluşturduğumuz masaüstünü göster isimli not defterimizin sonundaki txt yi .scf olarak değiştiriyoruz. Bunun için sağ tıklayıp Ad değiştir e tıklayarak ismini masaüstünü göster.scf yazarak enter lıyoruz. Karşımıza çıkan uyarıya EVET diyoruz. İşlemimiz tamamlanmıştır. Masaüstünü göster kısayolu tekrar oluşturduk ve kullanmaya hazırdır.

Yazar Hakkında

Ne bilge(ili)yim Nede dahi, Ne Yala(ı)nım, Nede Sâ(f)hi, Yalnızca Kendi Halinde Biriyim…!

M.Fatih
M.Fatih kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • kayboldu ne yapmalıyım (99)
  • msn kayboldu nasıl bulurum (44)
  • msn masaüstünden kayboldu (12)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları