Ekranlar Artık Oda İçine Taşacak

20 Ocak 2013 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

CES 2013 te tanıtılan yüzlerce yeni teknoloji ile bir çok firma kendini yeni yıla hazırlamış olduğunu gösteriyor. Bunlardan ilginç bir üründen bahsedeceğim sizlere. Oyun tutkunlarının dikkatini çekecek bir ürün gibi gözüken bu ürün ve iş birliği ile geliştirilen ve ilerleyen zamanlarda oyun konsolları için yapıldığı düşünülen bir teknoloji.

Microsoft’un

İşte bu teknoloji ile ekranda ne görüyorsanız projeksiyon gibi aynen o görüntüler ekran dışına da taşmakta. Yani bire bir görüntü odanızın içine geliyor. Çalışma mantığı ile alakalı tam bir açıklama yok lakin şunları diyebiliriz; cihaz öncelikle bulunduğu odayı tarıyor ve tanıyor. Sonrasında ekranda ki görüntüyü oda içerisine uyguluyor. Hatta videodan anlaşıldığı kadarıyla oda içerisinde ki nesneleri bile taklit edebiliyor.

Yıl sonunda tamamlanması ihtimali gözüken ürün ilerleyen zamanlarda Xbox konsolunda, Kinect 2 ile birlikte görme ihtimalimiz var gibi. Onca şey söyledik belki tam ifade edememiş olabilir.

İşte her şeyi anlatan video karşınızda…

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları