Netbook Transformes

21 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

dizüstü bilgisayar dünyasında her daim hoşuma giden bir marka olmuştur. Kullanıcı gruplarına göre özel tasarım ve özelliklerde bilgisayarlar üretmekte. Bu sebeple de rağbet görmekte. Maddi olarak çokta ucuz olmayan bilgisayarlar aslında ödenen parayı hak ediyorlar.

ASUS’un CES 2011 öncesinde düzenlediği basın toplantısında tanıttığı yeni bir ürünü sizler ile paylaşacağım. Bu ürün ile artık bilgisayarların daha çok esnek bir yapıya geldiğini net bir şekilde görebilmekteyiz. Asus Eee Pad kullanıcılarına hem tablet pc hem netbook keyfi ile kapsamlı bir kullanım imkanı sunmakta.

Yanda da görebildiğiniz gibi ekranı tamamen ayrılabilen Asus Eee Pad Transformer gerçekten kullanıcılarını mutlu edebilecek nitelikte. Ürünün genel özelliklerine deyinmek gerekirse mobil dock istasyonlu tam QWERTY klavye ile netbook keyfini sürebiliyorsunuz. 10.1″ lik ekranı ile 1280 x 800 çözünürlük ile resmen sınırları zorluyor diyebiliriz. Çünkü bu boyutlar da bu çözünürlükte bir bilgisayar gerçekten çok kullanışlı olur. Bir çok kişi belki sorun etmez ama kodlama yaparken çözünürlüğünüz ne kadar büyükse o kadar rahat çalışabiliyorsunuz. Bu sebeple bu özellik bir çok kullanıcı tarafından dikkat çekecektir diye düşünüyorum. Kapasitif dokunmatik ekranı ile tam performans ve rahat kullanımı, Android Honeycomb sürümüyle çalışan Eee Pad Transformer’da ASUS’un yeni MyWave kullanıcı arayüzü de bulunuyor. . Bu arayüzde WaveShare adı verilen ağ tabanlı bir medya paylaşım sistemi de bulunmakta. MyWave oldukça göz alıcı bir tasarıma sahip, kullanıcı girişlerine verilen tepkiler mükemmel olarak nitelendirilecek seviyede ve Honeycomb üzerinde çalışıyor.

ASUS Eee Pad Transformer’da iki tane kamera bulunuyor. Ön yüzde 1.2 megapiksellik, arkada ise 5 megapiksellik otomatik odaklı kamera bulunmakta. 802.11n WiFi, Bluetooth, HDMI, USB, kart okuyucu gibi bağlantı ve girişlere sahip olan bu cihaz NVIDIA Tegra 2 işlemciye sahip. Eee Pad Transformer “iPad’den daha inceyken iki kat daha fazla performans sunan” bir cihaz olarak da nitelendirildi. ASUS Eee Pad Transformer önümüzdeki Nisan ayında 399$ – 699$ fiyat aralığında satışa çıkacak.

Görüldüğü üzere gerçekten hoş bir cihaz. Ama işlemcisi hakkında bir bilgim yok. Performansı nasıldır merak konusu. Onuda belki bir gün konu olarak açarım. Ama Nvidia teknolojisi de küçümsenecek bir teknoloji sayılmaz. Asus bunu alıp kendi bilgisayarında kullandıysa da öyle boş bir işlemci değildir diye düşünüyorum.

E ne yapalı artık nisan ayına kadar ürünün tezgahlara düşmesini bekleyeceğiz. Yorumlara göre daha net bir şeyler belli olur.

 

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları