“Ol İz Vel”

3 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Türkiye de bir çok lise son öğrencisi daha lise başlamadan üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar. Çünkü hayat öğrencileri hep bir yarış içersine sokuyor ve bir birini ezmekten geçen bir yoldan yürütüyor. Bununla birlikte aile ve çevre baskısı da eklenince insanlar para için, diploma için ve daha bir çok maddi şey için okumayı bir araç sanıyorlar.

Peki ya üniversiteye geçince durum nasıl olacak?

Bilmediğiniz, sevmediğini yada çevrenizin sen şu bölümü okursun haydi bakalım gazı ile geldiğiniz üniversitede yıllarınız başlamıştır ve istisnalar kaideyi bozmayacak şekilde her geçen dönem durum vahimleşmektedir.

Peki Ol iz vel nedir? Bunlar ile alakası ne?

“Ol iz vel” bir Hindistan yapımı olan “” filminden bir kelimedir. Ve anlamı “Her şey yolun da” demek. 2009 Hindistan yapımı olan film; üniversite de ki öğrencilik hayatını, dostlukları, coşkulu hocaların nasıl tahtlarından düştüklerini ifade eden çok eğlenceli bir film.

Bir çok arkadaş şu günlerde üniversite sınavına hazırlanıyorlar. Ama bir ara fırsat bulduklarında mutlaka bu filme bakmalarını tavsiye ederim. Bir şeyler fark edeceklerdir.

Bu tavsiye filmi izlemiş olan tüm arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İzlemeyenlere de şiddetle tavsiye ediyorum. Filmin açıklaması ve fragmanı sizlerle;

Filmin Direk İzleyebileceğiniz Playlist Aşağıdadır. Online olarak izleyebilirsiniz;

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • ol iz vel (1552)
 • ol iz vel ne demek (382)
 • üç aptal (182)
 • ol iz vel dinle (119)
 • ol iz vel izle (83)
 • 3 idiots şarkıları (72)
 • üç aptal film (63)
 • üç aptal izle (50)
 • üç aptal filmi (39)
 • 3 aptal filmi izle (36)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

9

9 comments

 1. zehra dedi ki:

  bence harika bir film bize hocamız izletti ben çok aşırı sevdim izlerken arkadaşlarım çok sıkıcı deyip gittiler beni de çağırdılar hocamız ben ve birkaç kişi daha filmi izledik eve gelince kuzenimle tekrar izledik ve oyuncularını araştırdık Aamir Khan başrol oyuncusu imiş diğer filmlerine de baktık beni en çok şaşırtan Aamir Khan ın Müslüman olmasıydı .inşallah diğer filmlerini de en kısa zamanda görürüz…

 2. EMİNE dedi ki:

  çok güzel birr filmdi keşke 2. ve 3. serileri de çıksa. Ben izlediğimde beni görenler yine mi bu filmi izliyosun diyolardı onlara izlettim şımdi onlarda hastası oldular filmi kaçıncı defadır izliyorum bilmiyorum ama hala bıkmadım.aamir khan da çok yakışıklı…

 3. Hülya dedi ki:

  İzlediğim en güzel filmlerden biriydi.Hem anne babaların, hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin izlemesi gerekli bence…
  Okulda öğrencilerime izleteceğim.

 4. gerçekten güzel bir film!

 5. kamil sarı dedi ki:

  belliydi zaten o çocuğun çok zeki olduğu. niye aptal demişlerse filmde… hindistanlılar işte geri kalmışlar.

  • Olayı biraz zamanında okuldan atılan ama sonrasın da bir şeyler bularak şuan bir çok öğrenciye dert olan formüller bulmuş kişilere benzetmişler. Okulda ki not başarısı gerçek başarı değildir. Başarılı olup olmadığınızı en iyi kişi kendisi bilir gibi bir durum var.

 6. kamil sarı dedi ki:

  yani güzel film. ama sonunu anlamadım. adam öğretmen mi bilim adamımı mühendis mi? yoksa yüzünü mü değiştirmiş?

  • Adam bilim adamı olmuş ama üniversitede kullandığı isim zengin birine ait. Diploma, şan şöhret yada para için okumamış. Sadece okumayı sevdiği için okumuş ve başarıda peşinden gelmiş. Kendine ait 400 patentli icadı ile bilim adamı olmuş.

 7. OguzhanTuran dedi ki:

  bu başlığa bu filme ne yorum yapılır ki arkadaş…on numara film..artık her vize öncesi ve sonrası dara düşünce hocadan azar yiyince proje yetişmeyince “Ol İz Vel” 😀 😀

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları