Pray For Turkey & Misyonerlik (!)

23 Ekim 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Az önce twitter içerisinde bir çok kişinin pray4turkey adı altında bir çok yardım tweet ettiğini görerek, biraz araştırma yaptım. Ve yardımlar Van’da gerçekleşen deprem ile firmaların yapmış olduğu yardımlardan bahsediyor. Bir çok vatandaşta bu firmaların yapmış olduğu tweetleri tekrar tweetliyor. İyi de nedir bu?

Prayed For Turkey Nedir?

Google amcaya sordum, nedir bu diye karşıma bir site çıktı. Bir çok dilde hazırlanan sitede bir video üzerinden bir şeyler anlatılmaya çalışılıyor. Ama bu anlatılanları merak ederek aramayın diye size videoyu şöyle özetlemek isterim; alaturka bir fon müziği ile önce Türkiye de ki hristiyanların ne kadar olduklarını, Türklerin kendi inançlarına göre yanlış yolda olduklarını söylüyorlar. Ve hem Türk, hem yabancı papazlar ile Türklerin hristiyanlık karşısında ki tepkilerinin sertliğinden ve durumu yorumlayışlarından bahsediyorlar. En garibi ölen birisi için şehit dedikten sonra, ölen kişinin ailesi, ölen akrabası için onlar inanışları yolunda öldüler ve ölmeleri tüm diğer türklere yol göstermeli gibi bir şeyler söylüyorlar.

Amaç ne?

Artık anlamışlar ki incil içine 100$ da koysalar, şarapta verseler Türkler yine bildikleri yoldan gidiyorlar. Ve demişler ki kendileri gibi düşünenler için; gel Türkiye için dua edelim ve Türklerde bizim gibi hristiyan olsun. Anlayacağınız psikolojik bir oyunun bir parçası bir durum bence bu. Bir çok entrikadan sonra şimdide bir web sitesi açıp bu şekilde bir yol alma çabası….

Sonuç?

Sonuç din özgürlüğü olan bir ülkede yaşıyoruz. Kim ne isterse o dine mensup olabilir. Ama benim vatanımda, yaralı vatandaşımın üzerinden bu şekilde ilerlemek hiçte doğru değil, eğer durum bu ise. Tweeter da ki pray4turkey paylaşımlarını yapan arkadaşlar yada firmalar bu site ile alakalı mı yoksa durumdan haberleri var mı bilmiyorum. Ama artık sanal dünyanın bir yaşam tarzı olduğu şu günlerde, yazdıklarımız, paylaştıklarımız karakterimizi gösterdiği için neler yaptığınıza dikkat edin derim.

Pray to Allah For All İslamic People

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

2

2 comments

  1. Yusuf dedi ki:

    Saçmalık

    • Olay saçmalık olarak değil de pray4turkey yazana kadar iki rekat namaz kılıp dua etmekte yoksa pray4turkey yazmanın pekte bir anlamı yok. Hem “Sağ elin yaptığını sol el görmemeli” diyen bir kültürümüz varken bu çaba niye. Gönülden dua eden her insan edebilir, dini, dili, ırkı ne olursa olsun. Ama eğer ki bahsi geçen pray4turkey ile yukarıda bahsettiğim site aynı mantalitede ise bu biraz düşündürücü.

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları