Samsung Gidiyor

5 Temmuz 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Geçtiğimiz yıllara da Nokia dan şaşmayan telefon piyasası, akıllı telefon piyasasının yaygınlaşması ile bir değişime gözler önünde şahit oluyor. Nokia şimdiye kadar ufak tefek değişikler ile neredeyse bir dünya model sattı. Ama artık günümüz kullanıcılarının ihtiyaçlarının değişmesi, beklentiler derken Nokia bu durumda biraz sınıfta kaldı. Tahminimce elindeki stokları bitirene kadar akıllı telefon piyasasını topladı.

Samsun Wave, gibi modellerinin üstün özellileri ve Google işletim sisteminin de desteği ile tam bir başlangıç yaptı. Artık fiziksel donanımlarında yeterince küçülmesi ile donanımsal gücünü de yukarıda tutan Samsung gerçekten kaliteli, özellikli ve bir çok kullanıcıya cevap verebilecek akıllı piyasaya sürmeye başladı.

Samsung mu Iphone mu?

Aslında bu sorunun cevabı sizin konu hakkında ki bilginizi biraz sınıyor bence. Çünkü bu soruya cevaben Iphone diyorsanız, maddi gücünüz var, marka konusunda biraz takıntılısınız, lüks seviyorsunuz, adı iş yapar gibi bir durumunuz olabilir. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Sakin yanlış anlamayın. Başka durumlarda olabilir. Eğer başka düşünceleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Peki cevaben Samsung diyorsanız (ki benim cevabım budur.) Iphone da ki bir çok özelliğin Samsung ta olduğunu, hatta bazılarının fazladan olduğunu yada daha kaliteli olduğunu farkedebilmişsiniz demektir. Bir diğer etken ise, yazılımcı olarak, iphone yazılımının gerçekten esnek olmamasıdır. Android işletim sistemi ile istediğinizi yapabilirken, iphone yazılımı ile bir çember içerisindesiniz ve kıpırdayamıyorsunuz. Tabi işin içinde bir de maddiyat var.

Benim genel düşüncem budur. Ki Samsung Galaxy S2 modeli ile 1.2 Ghz lik çift çekirdekli yeni modeli ile 53 günde 3 milyon satabildiyse bir çok kişide bunun farkında demektir. Gerçekten piyasayı alıp götürecek gibi duruyor Samsung. Benim kişisel düşüncem Nokia nın koltuk sallanıyor.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları