Sen İste O Klavye Olsun

17 Temmuz 2012 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

İki MIT öğrencisinin geliştirmiş olduğu bir donanım ile her hangi bir nesneyi klavye tuşu haline getirebilmekte. Her hangi bir şey derken hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz.

Massachusetts Enstitüsü’nde (MIT) öğrencisi iki genç geliştirdikleri bir arayüz ve donanım ile her türlü zeminde ve her türlü nesneyi bilgisayar ortamında tanımladıkları görevleri yerine getirmek adına bir tuş olarak kullandırabiliyorlar. Bu ne demek oluyor; masanızın üzerinde ki her mektup zarfına dokunduğunuzda mailleriniz yada kaleminize dokunduğunuzda ofis programınızın açılması gibi bir şey.

Jay Silver ve Eric Rosenbaum‘un bu icat ile bir çok bilgisayar firmasının dikkatini çekmeyi başarmış durumdalar. Artık klavye kültürünün giderek silineceği bir geleceğe doğru gidiyoruz.

İşte genç mucitlerin ilginç buluşlarını tanıttıkları o videoları.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları