Seo ve Adsense Tema

23 Mayıs 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Biraz için tema ne anlama geliyor sizlere bahsetmek istiyorum. Ama ondan önce nedir o konu üzerine biraz açıklama yapmak istiyorum.

WordPress açık kaynak kodlu hazırlanmış, ilk zamanlarda blog amacı ile tasarlanmış ve her geçen gün mühendisler tarafından geliştirilen ve coderlar tarafından yeni eklentiler yazılan bir web site şablonudur. WordPressin ciddi anlamda esnek kod yapısı coderların kendi çabaları ile wordpress üzerinden değişiklikler yapmasına olanak sağlayarak, bir zamanlar wordpress yapısında olan bir siteyi sonradan daha farklı amaçlar ile kullanmaya olanak sağlıyor. Hatta bir dönem yaptığım araştırmalar ile e-ticaret sitesi olarak bile kullanılabildiğine şahit oldum.

Esas konuya gelecek olursak temanın wordpress üzerinde oluşturduğu etkiden bahsetmek istiyorum. WordPressin dünyasına yeni girmiş olan kişiler için tema öncelikle görsel güzellik anlamdan başka fazla bir şey ifade etmiyor. Lakin özgün içerik ile tarafından kıymetli bir maden sayılan bloglar, para kazanmak isteyen kullanıcıların(, gibi reklam firmaları ile) dikkatinden kaçmıyor. Bu sebeple yenice doğmuş olan “wordpress  Adsense Optimized Theme”, yani reklamcılık için optimize edilmiş wordpress temaları tabiri ile anılan temalar ciddi anlamda blog yazarlarının hedifi haline geliyor.

Peki “WordPress  Adsense Optimized Theme” sahip bir blogu diğerlerinden ayıran özellik nedir? İşte bu sorunun cevabı; kullanıcılar gün boyu internet sitelerinde gezerken ha bire anlamlı anlamsız ve insanı sinir eden reklamlardan yeterince sıkılmış durumdayken “WordPress  Adsense Optimized Theme” tema size kullanıcılarınızın sıkmadan reklamlarınızı görmelerini sağlamakta. İçerik ile kaynaşmış yerlerde bulunan belli boyutlarda ki reklamlar, sitenin renkleri ile uyumlu bir renk paleti ile düzenlenerek kullanıcıları rahatsız etmemekte ve blog sahibi bu temadan ekmek yemektedir.

İş tabi ki sadece tema ilede bitmiyor. Anlaşmış olduğunuz reklam şirketinden aldığınız reklamların tipi((farklı bir pencerede kendi kendine açılan),resim yada yazı içerikli reklamlar)ile de alakalı. Siteniz içerisinde reklamlarınızın konu ile alakalı çıkabilmesi için gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, güzel bir “WordPress  Adsense Optimized Theme” tema ile kendi reklam gelirlerinizi, sitenizin günlük girişine bağlı olarak elde etmeye başlayacaksınız.

Peki bu temaya örnek nedir? Şu anda içinde bulunduğunuz tema “WordPress  Adsense Optimized Theme” tema bir örnektir. Bu temanın ilk hali bu şekilde değildi. Lakin bir süre uğraştan sonra bu hale geldi. Eğer ki bu tema yukarıda bahsettiğiniz özelliklerle alakalası yok diyorsanız yorumunuzu bekleriz.

Tüm wprdpress yazarlara kolay gele…

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • adsense tema (78)
 • wordpress adsense tema (19)
 • adsense temaları (18)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

3

3 comments

 1. akıllı ev sistemleri dedi ki:

  tşkler

 2. Seo Hocası dedi ki:

  Seo hakkında açıklayıcı ve faydalı bir makale. Teşekkürler.

 3. Reklam Ajansı dedi ki:

  güzel paylaşım..

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları