Sigarayı Bırakana Yüzde 10 Zam

4 Şubat 2013 by Nursemin ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

İşte ayakta alkışlanacak olaylarlan biride Polatlıda gerçekleşti.

Ankara ‘nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren adlı şirketin sahibi  devletin , alkol ve benzeri maddeler ile başlattığı uygulamalara katkı sağlamak  amacıyla bir kampanya başlattı.Bünyesinde toplam 25 personel çalıştıran Uz sigarayı bırakan çalışanlarına yüzde 10 zam yapacağını söyledi. 

Türkiye genelinde ses getirmesini temenni ettiğini ifade eden Uz, “Sigaraya içmeyen çalışanımızın maaşına teşvik amaçlı bir uygulama başlatmak istedik. Bu konuda duyarlı olduğumuzu göstermek ve örnek olmak için ilk adımımızı atmak istiyoruz.” dedi.

Uz sözlerine, “Sigara içmeyen personelimin daha dikkatli olduğunu ve işinde daha verimli olduğunu gözlemledim. Sigara ve diğer maddelerden kullanmayan şoförlerimin trafik kuralı ihlalinin daha az yaptığını da tespit ettim. Trafik cezası işleyen şoföre cezasını ödettirmek, sigarayı bırakan personelime de yüzde 10 zam yapmak istiyoruz. Hem toplum sağlığı açısından hem de bu mücadelenin ses getirmesi için bu kampanyayı başlatıyoruz.” cümleleriyle devam etti.

Cumhur Uz, yüzde 10’luk zammın bir defaya mahsus olmadığını devamlı olduğunuda bildirdi.

Bu sayede sigarayı bırakan işçilerin seviçleri de ikiye katlandı.

 

Yazar Hakkında

Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü öğrencisi.

Nursemin ÖKSÜZ
Nursemin ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları