Tivibuya Dikkat Paranızdan Olmayın

16 Nisan 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

gelişen alt yapısı ve günümüz şartları ile her geçen gün karşımıza yeni hizmetler ile çıkmakta. Reklam için ise gözle görülür oranda para harcayan yeni hizmetlerinden bu kadar umutlu olacak ki Cem Yılmaz’ı resmen kendi bünyesine dahil etti diyebiliriz. Her geçen gün başka bir reklam filmi ile yeni bir hizmet yada bir kampanyadan haberdar olmaya başladık. Esas bahsetmek istediğim konu ise (Türk Telekom İnternet) bünyesinde hazırladığı yeni yapısı olan hizmeti hakkında bir kaç önemli ve dikkat edilmesi gereken husustan bahsetmek istiyorum.

http://img716.imageshack.us/img716/4193/17404546.jpg

TTNet TiviBu

Türk Telekom bu hizmeti şuan için 1 TL gibi(aylık) bir tutar ile ücretlendirmekte. Bu tutar nisan ayından sonra 4 TL olacak. Peki bu ücret kullanıcılardan nasıl alınıyor? İşte esas soru bu. Kullanıcılar internete bağlanmak için Türk Telekomdan aldıkları …@ttnet ve şifreleri ile (internete bağlanmak için girilen kullanıcı adı ve şifresidir) size bir hesap açmakta ve bu hesap açılırkende size sanal bir sözleşme kabul ettirmektedir. Bu sözleşme sonrasında ise siz tivibu aboneliğinizi başlatmış ve ilgili ücret faturanıza direk olarak yansıtılmış olmaktadır. Bunda ne var diyebilirsiniz? İşte bu konu üzerine esas sıkıntı günümüzde kullanılan wireless modemlerde kablosuz ağını şifrelememiş ve ttnet kullanıcı adı telefonnumarası@ttnet ve şifreside telefon numarası olan kullanıcıların modemlerine giren her hangi biri abone adına sisteme kayıt olabilir ve kullanıcı adı şifresini sanki hat sahibi gibi türk telekomdan temin edebilir. Bunun anlamı ise siz evinizde habersiz bir şekilde otururken dönem sonu faturanız da bu ay için 1 TL sonra ki aylar için 4  TL olan bir fazlalık görebilirsiniz. Sizin sayenizde bir başkası parasını size ödeterek bir sahibi olmuş oluyor. Ve tivibu yazılımı sadece 1 kullanıcı ile sınırlı olduğundan hesaba ait kullanıcı adı ve şifresini bilen kişiden başkası ile eş zamanlı hiç kimse bu hizmetten faydalanamıyor.

Diyeceğimiz şudur ki; güvenlik tedbirlerinizi her zaman kuşanmalısınız yoksa sanal bir çukura düşebilirsiniz. Bu konu üzerene telekom ne yapar ilerleyen günler de göreceğiz . Yeni gelişmeler olursa bilgilendirme yine bu sayfadan yapılacaktır.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • tivibudan video kaydetme (109)
 • tivibudan kayıt (88)
 • tivibudan bilgisayara kayıt (74)
 • tivibuya üye olamıyorum (66)
 • tivibuyu nasıl güncellerim (64)
 • tivibudan film indirme (28)
 • tivibuya kayıt ol (20)
 • tivibu yu nasıl güncellerim (13)
 • tivibuyu nasıl güncelleyebilirim (13)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

1

1 comment

 1. bilgi dedi ki:

  Çokta yararlı bir hizmete benzemiyor zaten. Bilgilendirme için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları