TTNeT TV Yayınına Başladı-WebTV

20 Şubat 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Her geçen gün teknolojinin tek bir elektronik cihaz üzerinde toplanması üzerine çalışmalar yapılmakta. Bir çoğumuz belki de koca LCD TV ler alarak evimizin baş köşesine koyduk. Lakin sürekli olmak için netbook kullanıcıları yad evinde olmayan kullanıcılar TV olmamasını artık pek dert etmeyecek gibi. Web TV yayını ile kullanıcılarına hizmet vermeye başladı çünki. Bu gidişle herşey aynı cihazda olacak başka cihazlara gerek kalmayacak.Online TV işinede artık el attan her geçen gün yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

TTnet’in yeni servisi olan TTnet Web TV test yayınlarına başladı. İçerisinde şimdilik 43 kanalın yer aldığı yayınları sadece Türk telekom çalışanları ve sınırsız internet kullanıcıları izleyebiliyor. Yakında halka açılacak olan yayınları kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz. Web tv uygulamasını internet sitesinden izleyebilceğiniz gibi bilgisayarınza indireceğiniz yazılımlada seyredebilirsiniz. İçerisinde National Geopraphic Türkçe , Shorts tv, ATV, SHOW TV gibi kanallın yer aldığı Web tv uygulamasında kanalları türlerine görede ayırabiliyorsunz. Tüm kanalların yayın akışlarına güncel şekilde ulabilirsiniz. SD kalitede yayın yapan web tvde kanallarda takılma olmadan izleyebiliyorsuz. Ayrıca TTnet Web TV uygulamasını izleyebilmeniz için bilgisayarınızda microsoft silverlight yazılımı kurulu olması gerekmektedir.

CODE
http://webtv.ttnet.com.tr/home

Deneme amaçlı kullanacağınız kullanıcı adı ve şifreniz; Kullanıcı adı: webtv-1 şifre : www-tv Bilgisayarınızdan izlemek için (TTnet playeri aracılığıyla);

CODE
http://95.0.28.115/Player/SetupTV.exe

Browserınız üzerinden ek programsız izlemek için (Microsoft Silverlight aracılığıyla);

CODE
http://www.microsoft.com/silverlight/get-started/install/default.aspx

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • tvi bu (155)
  • ttnet tv bu indir (119)
  • ttnettvbu (72)
  • tv bu indir (57)
  • tv bu indir ttnet (53)
  • ttnet tv bu giriş (27)
  • ttnet tv indir (26)
  • ttnet tv bu (25)
  • tv bu (20)
  • ttnettvbu indir (12)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları