Twitter Türkçe Kullanımı

27 Nisan 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Cümleten hayırlı olsun ki da artık kullanım hizmeti vermeye başladı. Facebook’un daha önceden Türkçe versiyonunun kullanıma sunulması Twitter’a gölge düşürmüş ve bir çok Türk kullanıcıyı bu sade içerikli sosyal ağdan uzak kalmasına neden olmuştu. Ama anlaşılan o ki twitter da artık Türkiyedeki pastasına ortak olmak istiyor. Kullanıcılarına Türkçe arabirim ile hizmet vermeye başladı.

Eski kullanıcılar twitterlarını türkçeye geçirmek için sağ üst köşede kullanıcı adlarının olduğu yazıya tıklayarak açılan menüden settings kısmına girdikten sonra language kısmından Türkçe yi seçerek ve aşağıdan save seçeneğini seçerek Türkçe Twitter kullanmaya başlayabilirler.

Bir çok ünlünün, politikacaının rabet gösterdiği ve sade bir ara birimi olan twitter bu hamlesi ile umarım Facebook gibi çöp veya spam içerik ile dolmaz diye umud ediyorum. Çünkü ingilizce olması twitter kullanıcılarının bir miktarda olsa seviye olarak yukarıda olmasını sağlıyordu.

Eski Alışkanlıklar;

İngilizcesi mention olan yapı türkçe karşılığı olarak bahsedilenler diye geçmiş. Her ne kadar yabancı kelime kullanımına karşı olan biri de olsam eski alışkanlıklar twitterın yeni Türkçe arayüzünü garipsettiriyor. Ama alışılmayacak bir durumda değil.

Sonuç olarak Türkçe Twitter ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Bakalım ilerleyen günlerde twitter ortamı nasıl bir hal alacak. İyi Tweetler…

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • mention nasil silinir (16)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları