Visual C# Programlama ve Örnekler

18 Ekim 2009 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Microsoft Visual Studio C# dili ile yapılmış bir kaç karmaşık ve başlangıç düzeyi için programlar…

Bilgisayar programlama dillerinden biri olan Microsoft Visual Studio C# ile bir çok windows programı yapabilir,yazılım destekli web siteleri tasarlayabilirsiniz. Bir çok işlevi “sürükle-bırak” mantığı ile kolayca yapabildiğiniz Visual C# dilinde kodlama dilide sade ve yalın sayılabilecek bir düzeydedir. C# sistematik şemasını kafanızda iyice öğrenebilirseniz kodlama,ingilizce bilginizin durmuna bağlı olarak, çok rahat bir şekilde gerçekleşecektir.

Programlarda genellikle açıklama koymaya çalışırım. Çünki biraz yenilikçiyimdir. Farklı kodları bir araya getirerek bir şeyler çıkartmaya çalışırım. Her ne kadar fazla zaman alıyor olsada C# dilini sevdirende bu oldu bana.

Örnek Programlar;

1-)Bir çok aracın iç içe kullanıldığı ve bir biriyle ilişkilendirildiği küçük bir program. Mutlaka elinizin altında olması gerek çünki temel bileşenler var içerisinde. Bir windows form yapımında kullanacağınız bir çok araç ve kodlamalar bulunmakta.

Download

İndirmek İçin Tıklayınız

2-)Combobox,listview,checkbox,yazı alanı gibi bir çok araç ile başka bir windows programı daha. Dizilerdende bir kaç kod bulabilirsiniz içerisinde.

Download

İndirmek İçin Tıklayınız

3-)Hesap makinesi ve bir döngü ile otomatik sayaç çalışması.

macedit

Download

İndirmek İçin Tıklayınız

4-) Yazılan kelimenin ilk harfini büyük yazan küçük bir program. Genellikle ödev olarak verilebilecek bir programdır.

Download

İndirmek İçin Tıklayınız

5-) C# Final sınavından önce sınava hazırlık olması açısından hazırlamış olduğum komplike bir program. Kolaycılığa kaçmayı sevmem ve yenilikçi düşünmeye çalışırım. Değişik kodlara şahit olabilirsini bu sebeple.

final

Download

İndirmek İçin Tıklayınız

Bilgisayar Programlama ve Donanım Teknikeri

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • visual studio 2010 dersleri (536)
 • visual studio 2010 örnek kodlar (295)
 • visual studio 2010 ders notları (234)
 • visual studio 2010 c# dersleri (153)
 • c# programlama örnekleri (125)
 • visual studio 2010 hesap makinesi (97)
 • visual studio web tasarımı (96)
 • Microsoft Visual Studio 2010 DERSLERİ (83)
 • c# proğram örnekleri (78)
 • visual c örnekleri (77)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

8

8 comments

 1. nazz dedi ki:

  bi soru sorabilir miyim

 2. çok iyi dedi ki:

  çok iyi bu kadar iyi bir siteden keşke daha önce haberim olsaydı kişinin kendini geliştirmek için kullanabileceği programlar var 🙂

 3. kübra dedi ki:

  iyi günler benim proje odevım var . vücut kitle endeksi programı yaptım oldu ama boyu virgüllü yazmassan çalısmıyor . hocam ıse virgül istemeden çalışsın dıyor ben yapamdım yardımcı olursanız sevinirim . teşekkürler.

 4. hilal dedi ki:

  merhaba bnm bır ödevım var yardımcı olurmusun vısual studıoda ders secımı yaptırıp sonra ekrana test cıkartıp kac doğru kac yanlıs olduuqunu hesaplayan bır program yazmam gerekıo yardım edersenız sevınırım..

  • İyi günler Hilal Hanım;

   Proje ve ödev yapımlarını ücretli olarak yapıyoruz. Lakin yardım istiyorsanız programa başlayın, sorun olan yerler ile alakalı sıkıntılarınızı yazın bizde yardımcı olmaya çalışalım.

 5. demet niba dedi ki:

  demet

 6. özlem cihan dedi ki:

  İyi günler,

  Bilgilerinizi google’da arama yaparken tesadüf gördüm. Sizden bir konuda yardım Rica etmekteyim ; Hastanede çalışmayı düşünüyorum, ancak hastanelerde kullanılan MEDISIS ve MEDULA proğramları hakkında bilgi sahibi değilim.. Otomasyon ile ilgili KURS ARAŞTIRIYORUM… Fakat google’da bu anlamda ders veren bir kurum yok..
  Sizden bu konuda bilgi talep etmekteyim. İstanbul’da bildiğiniz hastane otomasyon kursu ve eğitim veren kurumlar varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

  Selamlar /saygılar…
  özlem cihan

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları