Win 7 Lisans Sorunu

20 Şubat 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

http://www.donanimhaberi.com/wp-content/2009/11/windows7kapak.jpg

Windows 7’yi yasadışı yollarla kullananların bol bol terleyeceği anlar artık başlıyor: aynı önceden duyurduğu gibi bir güncelleştirme aracılığıyla Windows 7’nin korsan kopyalarına karşı harekete geçti. “Activation Technologies ” (Etkinleştirme Teknolojileri Güncelleştirmesi) öncelikle Windows 7 Home , Professional, Ultimate ve Enterprise sürümleri için sunuluyor; ama Starter ve Home sürümlerde de çalışıyor.
Yasadışı bir kopyaya kurban gittiğini anlayanlar şanssızlığın içinde şansı bulacak: yüklendiğinde korsan sürümler yine çalışmaya devam edecek; lâkin bunun karşılığında her saat başı duvar kâğıtları karartılacak ve sürekli olarak korsan kopya kullandıklarına dair uyarılar alacaklar. Bununla beraber Microsoft Security Essentials veya Media Player gibi ek hizmetler artık çalışmayacak.
Yamayı yüklemek şimdilik kişinin kararına kalmış. Microsoft burada kullanıcıların bilincini istinaf etmek istiyor. Otomatik güncelleştirmeleri kapatanlar yamayı kurmaktan kaçınabilecek; ama malum yama en geç bir sonraki servis paketine entegre edilecek. Bu durumda denetim masasından Windows Update’i kişiselleştirmek de yetmeyecek; tabi servis paketi gibi işletim sisteminin güvenliğini, istikrarını ve performansını arttıracak bir güncelleştirmeyi de geri çevirmeyi düşünmezseniz.

Alıntı: Chip (Türkiye)

32 Bit WAT(Korsan Windows 7 avı) güncellemesi:

QUOTE
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=150841


64 Bit WAT(Korsan Windows 7 avı) güncellemesi:

QUOTE

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=152411

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • lisanslama (52)
  • win7 lisans (18)
  • windows 7 lisans yakalandı (13)
  • win 7 lisans (12)
  • windows 7 lisans güncellemesi (11)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları