WordPress 3.1 Kategori Hatası

24 Şubat 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

23.02.2011 tarihinde sistemi 3.1 versiyonuna yükseltildi. Tabi bu yeni versiyon beraberin güzel özellikler getirse de hataları da yanında getirdi.

Bir çok kişinin wordpress blogundan da kontrol ettiğim üzere wordpress 3.1 versiyonuna geçen bloglar şuan için kategorilerde süzme yapmamakta. Yani her hangi bir kategoriye tıkladığınızda link değişmiş olsa da ana sayfada ki yazılarınız çıkmakta.

Bu hatayı farkettikten sonra yaptığım araştırmada net bir çözüm bulamadım. Ama hali ile bu hatayı farkeden ilk kişi olmadığımı da anladım.

WordPress in kendi sitesi olan (wordpress.org) formda konu hemen paylaşılmış(Category Permalinks after 3.1 Upgrade Not Working). Gayretlice çözümler aranıyor ama bir sonuç çıkmış değil. Konu ile alakalı bir gelişme olursa sizlerle de paylaşacağım.

Kendi blogunda wordpress 3.1 e geçipte bu hatayı almayan arkadaşlar varsa yada konu hakkında bir fikri olan varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Güncelleme: 25.02.2011

Sorun Giderildi

Sorun ile alakalı çözüm bulundu arkadaşlar. Sorun “Simple Tags” isimli eklentiden kaynaklanmakta. Ayarlar kısmından Simple Tags eklentisine ait sayfaya girdiğiniz de “Active tags for page:” yazısı karşısında ki kutuyu boşaltarak ayarları kaydettikten sonra sıkıntı ortadan kalktı. İyi bloglamalar…

Konu hakkında daha fazla bilgi yada düşüncesi olan varsa lütfen paylaşsın.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • wordpress kategori yok (13)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

5

5 comments

 1. Can dedi ki:

  Bu hata bende de var. Ancak bende Simple Tags eklentisi ekli değil. Temamı orjinal satın aldım. Ve versiyon olarak uyumlu görünüyordu.

  Şuan Twenty Eleven temasına geçtiğimde sorun düzeliyor. Kendi satın aldığım temada ise WordPress kategori ayrımını yapamıyor.

  Bu sorunu nasıl düzeltebileceğim hakkında bir yorumunuz var mı ?

 2. emre dedi ki:

  Twenty Eleven 1.3 tema ismi wp ile gelen kendi teması hiç değişiklik yapmadım

  • Tüm eklentilerinizi pasif duruma geçirin. Sonra sayfanıza bir daha bakın. Sorun yoksa, sırayla eklentilerinizi açarak sitenizi kontrol edin. Sorun eklentilerden mi en azından onu anlayabiliriz.

 3. emre dedi ki:

  bende bu eklenti kurulu değil ama yine sorun yaşıyorum yazılarda ve sayfalarda soldaki menü bölümü çıkmıyor çözümü varmı

  • Sol tarafta ki menü(sidebar) çıkmamasının sebebi galiba yukarıda ki sorundan değil diye düşünüyorum. Tahminimce bir eklenti yada kodlar arasında yaptığınız bir değişiklik sayfanızda ki sidebar kısmının açılmasını engelliyor. Belli bir satırda bir hata olmalı diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları