WordPress Nasıl Sevilir?

13 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

27 Şubat 2011 tarihinde sitemin görünümünü değiştirdim. Ondan önce sitemde pek sık konu açmazdım ve bu değişimden sonra gerçekten konu açar oldum. Sonrasında anladım ki sitemin görünümü ile siteye gösterdiğim ilgi doğru orantılıymış. Yani sitemin şuan ki görünümü o kadar hoşuma gidiyor ki; konu içerikleri direk kullanıcının gözü önünde, kodlama içeren konular gayet açık ve net, az reklam, sade bir tasarım… Ve her geçen gün siteme gelen kullanıcıların daha da içeriğe kolay ulaşabilmeleri için güncellemeler yapmaktayım. Mesela bu güncellemelere bir örnek vermek gerekirse; sayfanın başlık kısmına kategorilerin listelendiği bir yönetim çubuğu yerleştirdim. Buradan kullanıcılar istediği içeriğe kolayca ulaşabilmekte. Kullanıcılar ilgili kategoriye geldiklerinde o kısımda o kategori ile alakalı bilgilendirme de çıkmakta.

Aslında en hoş etmeni konu resimleri. Her konu içerisinde ve ana sayfada resimlerin konu ile bütünleşik bir şekilde gösterilmesi, kullanıcıların site içerisinde sadece yazı ile boğulmamalarını ve interaktif bir içerik ile sıkılmadan konulara ilgi göstermesini sağlamakta. Bu resim görünümleri ile alakalı bir kaç çalışmam daha mevcut. İlerleyen günlerde siteye ekleyeceğim.

Bu arada siz de görünüm ile alakalı eleştirel yaklaşımlarınız varsa mutlaka duymak isterim. Facebook ile login olarak yada direk yorum yazabilirsiniz.

Yani siz de blogunuz ile ilgilenemiyorsanız, yeni konu açmak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız; hoşunuza giden bir tema ile görünümünü değiştirin. Bakarsınız yazma hevesiniz gelir.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları