WordPressten Facebook,Twitter Yazı Paylaşımı

26 Şubat 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

http://blog.blacklinestudio.ca/wp-content/uploads/wordpress-facebook-twitter.jpg

Arkadaşlar siteniz var diyelim,yada feed özellikli bir sitede olur,sitenizde yayınladığınız yeni yazıların , gibi sosyal ağlardanda anında yayınlanmasını istiyorsunuz. Bu konu üzerine biraz açıklama yapalım istedim;

http://www.riesel.com.br/wp-content/uploads/2009/10/wp_twitter_facebook-300x300.jpgÖncelikle işin yapısını anlatmaya çalışayım. Sitenizde yeni bir yazı yazdığınızda bunu direk facebook a nasıl atarsınız bunun yolunu bilmiyorum ama direk twittera atabiliyorsunuz. Yani öncelikle wordpress sitemizi eklentiler bölümünden “wordpress to twitter ” isiminde eklenti arayarak hoşunuza giden bir eklentiyi sitenize kuruyor ve twitter hesabınızın bilgilerini giriyorsunuz. Eğer siteniz wordpress değil ise feed özelliği ile aynı sistemi feedburner ile yapmanızda mümkün.

Eklentiyi kurup gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra sitemizde ki yeni postları twittera anında aktarmış olduk. Şimdi facebookta… http://www.facebook.com/twitter adresine girerek twitter hesabınız ile facebook hesabınızı bağlıyorsunuz. Sonrasında diğer bir uygulama ile http://apps.facebook.com/smarttwitterpages/ twitterdan yazı yazdığınızda facebookta,facebooktan yazı yazdığınızda twitterda yayın yapmasını sağlayan bu uygulamayı kullanıyorsunuz ve iki sosyal ağıda bir birine bağlamış oluyorsunuz. Böylelikle işlem bitmiş oluyor.İşi şematikleştirirsek kabaca;

Siteniz –> Twitter  <–> Facebook Şeklinde bir bağ kurmuş oluyorsunuz. Hadi kolay gele…

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • twitter dan facebooka paylaşım (349)
  • twitter dan facebooka paylaşım nasıl yapılır (317)
  • twitter da yazdığını facebookta paylaş (23)
  • twiter (22)
  • facebookta twit paylaşmak (20)
  • twitter da yazdığını facebookta paylaşmak (16)
  • facebook resimli yazılar (13)
  • twitter daki yazıyı facede paylaşma (11)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları