Yazlık İşletmeler Yaşadı

20 Kasım 2010 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Bu sene kış gelmedi maşallah. Tabi doğanın kanunu olarak bu ne kadar hayırlıdır bilmiyorum ama havaların soğumaması bir çok kişiye iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Peki yaz gelmedi, kime yaradı?


Kışın gelmemesi öncelikle kurban bayramında bir çok vatandaşın kurban kesmesinde kolaylık sağladı ama esas konu ise yazlık işletmelerin dönemlerini uzatmasına sebep oldu. Malum içinde bulunduğumuz aylarda, normal şartlarda, kar olmasa bile soğuk hava ile bir çok kafeterya, lunapark ve benzeri çoktan mesailerini bitirmişlerdi. Ama geçen gün Ankara Gençlik Parkı Lunaparkı yanında geçerken gördüm ki sanki bir yaz mevsimi gibi tıklım tıklım müşterisi vardı.

Anlayacağınız bu sene kışın geç kalması yazlık sektörde ki işletmelerin kazançlarını arttırdı. Tabi bir de kışlıkçılar var. Kışlık işletmelerde beklemedeler. Ama çok uzak sayılmaz gibi geliyor ki; havalar artık giderek soğuklaşacak ve kışlık sektörde ki iş sahipleri de iş başı yapabilecekler.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları