Yeni Bir Görünüm

27 Şubat 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Bugün blogta görsel anlamda yenilikler yaptım. Artık zamanı gelmişti ve içeriklerin tam olarak kullanıcılara ulaşmadığını düşünüyordum. Yeni hali ile daha sade ve temiz blog ile karşınızdayım.

Yeni bir tasarıma neden ihtiyaç var?

İnternet siteleri sanal bir varlıktır. Bu sebeple insanlar sürekli sabit bir içeriğe bakmaktan zamanla sıkılabilirler. Değişiklik insanların dikkatini çeker ve konuya yoğunlaşmasını sağlayabilir. Facebook bile ilk çıktığı gün ki görselliğinde değildir. Teknik açıdan gereklilikler, kullanıcıları çok fazla rahatsı etmeden değiştirilmelidir.

Bir web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır? Neler barındırmalıdır?

Sitenin görünümü değiştirmemde ki ana sebeplerden biri; kullanıcıların siteye girdiklerinde çok fazla dikkatini dağıtacak nesne vardı. Yazıya ve ana olaya dikkatlerini çekmek zor oluyor. Biraz da karışıktı. Her geçen gün insan bilgi ve deneyimlerine, kullanıcıların istek ve davranışlarına göre yeni şeyler öğreniyor. Bu sebeple daha temiz bir içerikle hizmet vermeye çalışmaktayım.

Bunların yanında bazı olmazsa olmazlar mevcut. Bir çok devasa firma siteleri bile artık sosyal medyanın nimetlerinden faydalanmaktadır. Bu imkandan faydalanmadan site yoğunluğunu artırmak gerçekten zaman almakta. Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, FeedBurner gibi mail sistemleri ile sitenize gelen kullanıcıların bir şeyler paylaşmasını sağlamak; hem kullanıcıların sitenizi aktif olarak kullanmasını hemde etkileşime geçmesini sağlamaktadır.

Web site reklamları nasıl olmalı?

Bu işlere yeni başlayanların genel olarak düşüncesi; “Ne kadar çok reklam varsa, o kadar çok gelir var.” şeklindedir. Bu düşünce ise gerçekten yanlıştır. İlk zamanlarda size maddi faydası olurmuş gibi gözükse de uzun zamanda zararı olacak bir düşüncedir. Sonuç itibari ile webmaster sanız siz de siteleri geziyorsunuz. Reklama boğulmuş bir site ne kadar aklınızda kalıyor yada ne kadar sempati uyandırıyor siz düşünün.

Bu konu ile alakalı Cihan Küsmez‘in yazısı ve düşünceleri bana yol göstermiştir. Kendisine teşekkür ederim.

Temiz bir görünüm ile karşınızdayım. Görünüm hakkında ki yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.
B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

9

9 comments

 1. ayşe dedi ki:

  arkadaşım gerçekten fikirlerinde sitende müthiş olmuş sen herzamanki gibi yeniliklerin adamısın.

 2. kuzey reklamcılık dedi ki:

  Benım de hosuma gitti. Bir kullanıcı olarak sunuda eklemek ısterım radikal değişiklikler insanları çeker mi? Nacizane görüşüm hayır. İnsanlar alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemiyorlar.Değişiklik insanların ihtiyaçlarına göre olmalıdır.Bu yonde de çok başarılı bir değişiklik yapmışsın diyebilirim.
  Başarılarının devamı dilerim
  Kuzey reklamcılık
  k.reklam@hotmail.com

  • Teşekkür ederim. Bir reklamcı gözünden de yorum aldığım iyi oldu. Umarım kullanıcıların daha çok faydalanabileceği temalar yapabilirim.

 3. nursemin Aydın dedi ki:

  Yenilikler her zaman canlılık kazandırır. Bencede güzel bir karar ve güzel bir seçim

 4. Cihan KÜSMEZ dedi ki:

  yorumunuz kısmını srnin yaptığın belli olmuş 🙂

 5. Cihan KÜSMEZ dedi ki:

  tebrik ederim selçuk gerçekten çok güzel ve sade bir site olmuş. Zamanla hitin arttığını göreceksin.

  • Taslağın %90 nı oturdu. Ama biraz daha oynama yapmam gerekiyor. Sarkan yerler var. Tema daha deneme aşamasında. Bu arada konu altında ki share kısmını paylaşacağım sana sözüm var. Biraz seninkinden (!) alıntı gibi oldu ama. Share kısmı ile alakalı düşüncen nedir?

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları