Yeni Firefox 8.0

9 Kasım 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Mozilla açık kaynak kodlu en iyi alternatif web tarayıcısıydı. Ta ki Google Chrome ile bu piyasaya girene kadar. Önce ki yıllarda çok sık güncelleştirme yayınlamayan Firefox, bugünler de ciddi anlamda sürüm güncellemeleri ile kullanıcıları etkilemeye çalışıyor.

Firefox, Internet Explorer ile gayet başarılı bir şekilde savaşabiliyordu. Google Chrome piyasaya girmesi ile ram kullanımı ve flaslar da yavaşlama sorunları yaşayan Firefox her geçen gün yeni güncelleme yada yeni sürümleri ile sıkıntılarını aşmaya çalışıyor. Çünkü Google Chrome ciddi anlamda ram ve hız konusunda rakiplerini solluyor. Sade ve hızlı bir tarayıcı ise kullanıcıların dikkatini çekiyor hali ile. Bununla birlikte arkasında Google adının olması da bir başka etken aslında.

Yeni Mozilla Firefox 8.0 çıktı, çıkacak derken, iki gün önce kullanıcılara sunuldu. İlk izlenim olarak ram kullanımı konusunda ciddi bir ilerleme var diyebilirim. Neredeyse %40 oranında ram kullanımı aşağı çekilmiş. Ama flash nesnelerde hala bir miktar yavaşlık söz konusu.

Firefox 8.0 GüncellemesiTarayıcıyı daha verimli kullanmak için ise alternatif yollardan biri ise, fazla eklenti kullanmamak aslında. Bir çok eklenti, araç çubuğu ile tarayıcı üzerinde ki yükü artmakta ve sayfalar da gezinirken ciddi yavaşlamalar ve kitlenme sorunları yaşanmakta.

Anlaşılan o ki web tarayıcı dünyası tek düzelikten çıktı. Artık bir biri ile yarışan firmalar sayesinde daha seri ve kullanışlı tarayıcılar bizleri bekliyor diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları