Yeni Yılın Android Telefonları

12 Mart 2012 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Günümüz teknolojisi giderek küçülüyor ve ceplerimize kadar rahatlıkla girebiliyor. Bunun ilk örneklerini gördüğümüz ve bu sene Barselona’da yapılan (MWC) de tanıtılan yeni gerçekten dikkat çekiciler. Bundan on yıl önce masa üstü bilgisayarlarımızda ki donanım özelliklerinin neredeyse daha üstünde özelliklere sahip olan yeni model ve marka telefonların tanıtıldığı MWC  2012 de gerçekten enteresan özellikte, bir çok markadan telefon modeli bulunmaktaydı.

’un Android sektöründe diğer markalara göre daha hızlı ilerlemesi, bu sene ki MWC de Samsung’tan çok şey beklememize sebep oldu. Ama Samsung beklenenin tersine sessizliğini korudu. Samsung sessizliğini koruya dursun pastadan pay almak isteyen Huawei kendi işlemcileri ile üretmiş olduğu yüksek özellikli Android cihazları ile piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Sonradan ortaya çıkmış olmasının verdiği avantaj ile piyasada ki diğer cihazların zayıf ve kuvvetli yönlerini iyi inceleyen Huawei yeni telefonları ile gayet iddalı geliyor.

Projeksiyon Özellikli Samsung Beam

Zamanın en çok konuşulan ve tabiri caiz ise “Doğan,Şahin” gibi her yerde bulunan ise android dünyasına giremiyor. Çünkü Symbian işletim sistemi ile kendi adını duyurarak piyasaya giren Nokia, rakiplerinden çok geride kaldı. Yeni versiyon denemeleri ve sürüm geliştirmeleri ile piyasa da tutunmaya çalışan Nokia, kendi adını duyurmak için değişik bir çıkış yöntemi bulmuş diye düşünüyorum. Nokia 808 PureView ürünü ile 41 MP fotoğraf çekebilme imkanı sunan Nokia adından bu şekilde bahsettirerek, piyasada ayakta durma sürecinde.

Bir diğer yandan ve Ericsson; iki firmanın ayrılması ile Sony yeni modelleri ile MWC standlarında yerini aldı. Sade ve şık tasarımlı yeni modelleri ile dikkat çeken Sony, kullanıcılarını 3 ayrı grup içerisinde değerlendirerek, modellerini ona göre üretmiş gözüküyor. Giriş, orta ve üst düzey olarak sınıflandırılan yeni modellerinin fiyatları da tahmin edersiniz isimlerle doğru orantılı olarak değişmekte.

İşte o yeni ürünlerden bir kaç başlık;

 • Samsung Galaxy Beam
 • HTC One X, One S ve One V
 • Asus Padfone
 • Sony Xperia P ve Sony Xperia U
 • Panasonic Eluga Power
 • Huawei Ascend D Quad
 • LG Optimus Vu
 • LG Optimus 4X HD
 • LG Optimus 3D Cube
 • Nokia 808 PureView

Yeni nesil telefonlar ile alakalı sizin düşünceleriniz nelerdir? Kullandığınız modeller var mı? Eksikleri yada sorunları sizce neler?

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

 • inci sözlük (17)
 • nokia modelleri (10)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları