Yerli 65″ Android Ekran

15 Kasım 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

gün geçtikçe içimize yerleşiyor. Akıllı telefonlar, elektronik cihazlar, arabalar gibi bir çok yerde esnek yapısı ve kolay kullanılabilirliği ile giderek nam salmaya başladı. Symbian işletim sistemini gölgede bırakan Android, Google TV gibi ilerleyen günlerde beklenen yeni teknolojilerin bile temelini oluşturması bekleniyor.

Peki dünyada Android ile alakalı bir çok gelişme varken Türkiye de neler oluyor? Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı her sınıfa bir akıllı tahta sistemi temin edebilmek için yoğun çalışmalar içerisinde. Anlaşılan o ki bu ihtiyacı gören Türk firması geliştirdiği sistem ile 65″ lik bir ekran ile android sistemi sistematik bir şekilde çalıştırmayı başarmış. Genel çalışma prensibi ise HDMI üzerinden ses ve görüntü aktarımı ve USB üzerinden cihazın dokunmatik özelliklerine hükmederek 65″ bir ekranda android sisteminden rahatlıkla faydalanabiliyorsunuz. Mantık olarak bir tablet pc yi, geliştirilen dock standı ile ekrana bağlayabiliyor ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Birazda durumu görselleştirmek gerekir herhalde. İşte Türk yapımı 65″ lik android ekranın videosu;

Cihazın teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  • NVIDIA Tegra 2 işlemci
  • 1GB RAM
  • 16GB yığın hafıza
  • Dual kamera
  • HDMI – USB
  • MicroSD
  • 3G, Wi-Fi

gibi özellikler yer alıyor.

Umarım bu esnek yazılım ile Türkiyede de güzel çalışmalar yapılır.

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları