Yine Bir Ağaç ve Adem Oğlu

3 Haziran 2013 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

Bir ağaç uğruna yaşadıklarımıza bakın. Yada bir ağaç adı altında memlekette biriken kine bakın. Hiç bir şey sebepsiz değil elbet. O doğrudur bu yanlış demek te değil amacım. Ama doğru yanlış her şeyi kabul ederek aldananlara sadece sözüm. Bu sözler; alanlara gidip miiting yapanlarada, miting yapanlara laf söyleyenlerede.

Öncelikle şunu bilmelisin; sosyal medyada paylaşılan her fotoğraf gerçek değil, her video aslını yansıtmıyor, her “Vatan millet sakarya” diyen devleti için ölmüyor, bunu bilmelisin. O yüzden her denilene inanmadan önce biraz düşünmekte fayda var. Peki miting alanlarına gidenler haksız mı? İşte bu sorunun cevabı tek değil. Çünkü iyi de kötü de ayrılabilir kendi içinde.

Gruplaştırmaya Çalışıyorlar – Vatandaş ve Polis

Mitingte slogan at, yürüş yap, derdini dillendir; bu vatandaşa kimse bir şey demez, hatta bu tip mitingler her gün her yerde yapılıyor. Peki şimdiye kadar bunlardan her hangi birini haberlerde gördük mü? Ne zaman mitinglerden birinde olay çıksa o zaman haberlerde izleyebiliyoruz. Demek gaz bombası atılan miting ile atılmayan arasında bir farklılık var. Bunu iyi anlamak lazım.  Peki milletin malına, canına; onu da geçtim devletin arabasına, şöförüne neden saldırarak tepkini belli ediyorsun.  İşte vatandaş tarafında ki kötülenmesi gereken grup bu gruptur. Bu tip gruplara prim vermedikçe, kanmadıkça millet istediğini dile getirebilir.

Polis ise aşırı şiddet kullanıyor deniliyor. Peki bu doğru mu? İşte bu sorunun da tam cevabı yok. Çünkü poliste bir insan. Onların içinde de iyisi kötüsü var. Kimisi işini vicdanlı yapıyor, kimisi ise videolarda gördüğümüz gibi. Ama şunu söyleyim vicdanıyla çalışan poliste hastanelik oluyor.

Sosyal Medya ve Tv Yayınlarına Dikkat

Sosyal medya bir sürü içerikle dolup taşıyor. 1-2 dakikalik videolarla polislerin ne kadar cani olduğunu, 1-2 fotoğrafla mitingte ki vatanların ne kadar insanlıktan çıkılabilceğini görebiliyoruz. Yukarıda dedim ya her iki tarafında iyisi var kötüsü var diye; orada ki yaşanan olayları o kadar kısa video ile bir fotoğrafta anlayarak yorum yapmak zor. Hemen sosyal medya ile gaza gelmemek lazım. Sonuç olarak; Polisin aşırı güç kullananları var onlarda haksız bununla birlikte marjinal grupların çevreye ve insanlara zarar vereni de var onlarda haksız. O sebeple polis arkadaşları kendi içinde, miting yapanları da kendi için de uyarmak lazım. Her iki tarafta aynı ülkenin vatandaşı, ark niyetli olanları aranız da uyarın ve prim vermeyin.

Çözüm Sandık

Madem bu kadar itiraz var, madem bu kadar bir ağaç bahanesi arkasına gizlenmiş bunca bir direniş var, çözümü sandığa gittiğinde uygularsın. Milletin canına, malına kastetmenin hiç bir anlamı yok. Miting alanında dükkan sahibi olan vatandaşın günahı nedir? Madem bu kadar demokratiksin çözümüde demokratik olarak halledersin.

Aileler Çocuklara Dikkat

Bir ricam da yaşı daha 18 olmamış genç arkadaşlarıma. Önce ki hükümetin faydasını, zararını çok biliyormuş gibi, yıllardır hayatın içindeymiş gibi “Bu hükümet gitsin, yenisi gelsin.” diyerek bağırmanı anlayamıyorum. Sen kullanılıyorsun yada aldanıyorsun. Onca şeyin altında sana yansıtılmak istenen aslında bu demek ki ve sen “Ağaç kesimesin.” demiyorsunda bunları diyorsun.

Bunca olayın sonunda heralde son sözüm şu olacak;.

ŞEYTAN, ADEMOĞLUNU KANDIRMAK İCİN YİNE BİR AĞACI KULLANDI…..!!!

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

0

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları