Zor Seçimler

31 Mart 2011 by B.Selçuk ÖKSÜZ
Leave a reply »
WP Greet Box icon
Merhaba! Selcukoksuz.com adresine hoş geldiniz. Eğer yeni iseniz ve içeriğimizi takip etmek isterseniz RSS Abonesi Olabilirsiniz.
Mailinize onay mesajı gönderilecektir. Cevaplamayı unutmayınız.

İnsanın hayatında önüne bazı çıkar. Bu seçimlerin kimileri çok önemlidir. Yanlış verilen sonucunda insan vezir de olabilir, rezil de. Bu sebeple önemli olan bu seçimleri yaparken gerçekten heyecana kapılmadan mantıklı bir seçim yapabilmekten geçiyor iş. Bunun içinde hem bilenden, hem hayat tecrübesi olandan, hem olayları dışarıdan tarafsız bir şekilde eleştirebilecek kişilerden konu hakkında yorumlarını almak ve tüm bu yorumları hayatınıza en az zararı verecek şekilde yada en doğru şekilde değerlendirerek bu yol ayrımında doğru seçimi yapabilmek çok önemli. Çünkü bazı seçimler insanın hayatında önüne sadece bir kere çıkabilir. Sonrasında yanlış bir seçim insana hayatı boyu “Keşke” ile başlayan cümleler içerisinde boğabilir.

Genç arkadaşlara tavsiyem, bu şekilde bir yol ayrımına geldiğiniz de doğru seçimi yapabilmek için amacınıza bakın. Hangi yol sizi daha net bir şekilde amacınıza ulaştırıyor. Hangi yol size daha kolay bir imkan sunuyor. Bazen seçimlerinizin sonucu ağır sorumluluklar yükleyebilir sırtınıza. Ama sorumluluk altına girmekten korkup yanlış tercih yapmayın. Hayatta hiç bir şey kolay elde edilmiyor. Edilse de insan onun kıymetini tam anlamı ile bilmiyor. Zor olanı başarmak gerçekten insanı yıpratabilir, ama onun başarısı da hayatta unutulmaz.

Değerli arkadaşlar umarım hayat size seçimi zor yol ayrımlarına sürüklemez. Önemli olan hayatınız da zaman kaybetmemektir. Her şeyi belki elde edebilirsiniz ama kaybettiğiniz zamanı geri elde edemezsiniz. Bu sebeple gençlik furyasına kapılıp, “Ne olacak yarın yaparım.” gibi cümleler şeytanın vesvesesi, yanlış yolda gidilen yolun şerit izleridir. Tüm arkadaşlara hayatlarında başarılar dilerim. Selametle…

Yazar Hakkında

Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

B.Selçuk ÖKSÜZ
B.Selçuk ÖKSÜZ kullanıcısının tüm yazıları.

Arama Sorguları

  • yol ayrımı (169)
  • hayattaki seçimler (10)
Advertisement

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi?

1

1 comment

  1. Nursemin Aydın dedi ki:

    İki arada kalmak gerçekten çok zor. Soru işaretleri sen karar verene kadar peşini bırakmaz . Heleki normaldede kararsız bir insansanız yandınız.
    dogru kararlar alabilmek adına çok iyi düşünüp hayırlısı için dua etmek en mantıklısı olsa gerek

Bir Cevap Yazın

Sizin Yorumunuz Nedir?

%d blogcu bunu beğendi:
Gizlilik Hakları